Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  46,45 zł , zmiana od tamtej pory: -7,28%

Re: Tłumaczenie prezesa jest nie poważny - będzie dywidenda:)

Zgłoś do moderatora
Mylisz się. PKN wypłaci 5,5 na akcję, a przecież według Twojego tłumaczenia, Sasin zabrałby i to, czyli ok. 6,38 mld złotych. A jednak nie zabiera, tylko pozwala rekomendować taką dywidendę. Ten trop jest zatem kompletnie fałszywy.
Zwróć uwagę, że tłumaczenie prezesa jest absurdalne, co sam potwierdzasz. Gdyby prezes powiedział, mamy 7,6 mld zysku, 0,6 mld musimy oddać PFR, a resztę, po zapłaceniu ekstra podatku(ewentualnie, bo sprawa nie jest przesądzona) nie przeznaczymy na dywidendę, tylko na kolejne, duże inwestycje, to byłbym przekonany. Ale prezes jako jedyny argument za niewypłacaniem dywidendy powiedział, ze chodzi tu o spłatę 0,6 mld na rzecz PFR. 0,6 mld wobec 7,6 mld zysku. Przecież to absurd. Tu jest moim zdaniem drugie dno, a dywidenda zostanie wypłacona, tylko wcześniej OFE czy inny duży akcjonariusz, musi dogadać się w innej sprawie z SP, poprzeć go w tym czy innym głosowaniu na WZA, tak ak to było w przypadku Lotosu, i w zamian za to dostanie dywidendę - i my też dostaniemy. :)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JSW 0,56% 43,07 2023-10-03 10:04:31
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.