Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  46,15 zł , zmiana od tamtej pory: -2,90%

Re: Tłumaczenie prezesa jest nie poważny - będzie dywidenda:)

Zgłoś do moderatora
Drugie dno to na przykład sytuacja z dywidenda w Lotosie przed połączeniem. Wtedy prezes zarządu nie rekomendował wypłaty dywidendy, ale na wniosek OFE NN WZA przegłosowało takową. Dlaczego? Podejrzewam, że dlatego, iż SP potrzebował głosów funduszy do przegłosowania uchwały o połączeniu z PKN. I po to była odmowa rekomendacji, choć zyski całkiem spore były, żeby OFE, w zamian za dywidendę, chętniej poparły połącznie z Orleniem. I stało się. Uchwała o połączeniu uzyskała 82% poparcia (minimum kodeksowe wynosi 75%), przy czym SP na WZA miał ok. 64%
Tłumaczenie prezesa Cudnego jest absurdalne wobec 7,6 mld złotych zysku, a zatem podejrzewam, że będziemy mieli powtórkę z Lotosu. Przy okazji popatrzcie sobie, jak zachował sie kurs Lotosu po zapowiedzi prezesa braku rekomendacji dywidendy. Popatrzcie sobie, ile można było zarobić później kupując akcje Lotosu w dniu, gdy prezes Lotosu nie dał rekomendacji dywidendy.:)
Wszystko jasne?")

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JSW 0,70% 44,81 2023-09-22 17:00:19
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.