Polska kasta finansowa nie będzie mogła już korzystać z raju podatkowego na Cyprze
Posted by Marucha w dniu 2012-12-26 (środa)
Z początkiem roku 2013 ma zacząć obowiązywać umowa między rządem Polski i Cypru, na mocy której polscy oligarchowie nie będą mogli już lokować kapitału w cypryjskich “rajach podatkowych”. Tym samym stracą możliwość wyprowadzania na zewnątrz środków finansowych wypracowanych poprzez eksploatację narodu, a które to mogą posłużyć na zniwelowanie sztucznie wywołanego globalnego kryzysu.
W szczególe przepisy te zastopują proceder transferowania dochodów polskich przedsiębiorstw, jak również kadry kierowniczej i zarządczej do cypryjskich spółek. Podobnie jak reszta narodu zamiast podatku rzędu 9 procent zaczną płacić 19. W tym celu na Cyprze funkcjonowało minimalnie 5 tysięcy spółek, w których wygenerowano fikcyjne stanowiska, na których rzekomo zatrudnieni byli Polacy.
Ogółem zmniejszy się liczba tzw. rajów podatkowych. Podobne prawne regulacje podpisane zostały także z Luksemburgiem, Singapurem, Malezją jak również i brytyjskimi terytoriami zależnymi na Kanale La Manche.
Na podstawie: Nowy Obywatel
http://www.autonom.pl
Wygląda na to, że złodzieje majątku narodowego znaleźli już sobie jakieś nowe miejsce lub miejsca, gdzie mogą bezpiecznie ulokować skradziony kapitał. Cypr, Luksemburg itp. można zatem ostentacyjnie włączyć w plan rzekomego zwalczania rabunku Polski.
Admin.