Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,06 zł , zmiana od tamtej pory: -73,89%

Re: Strata kontraktu na ok. 40 milionów zł

Zgłoś do moderatora
Podkreślam że firma nie straciła 40 mln zł bo jak sama podaje:
"Nadto, Emitent (Awbud) wskazuje, że ZSPS (Zlecający) odstąpił od Umowy po wykonaniu całej instalacji zgodnie z Umową, na etapie ruchu próbnego, który nie mógł zostać przeprowadzony z wynikiem pozytywnym z przyczyn dotyczących ZSPS, w tym z powodu braku dostawy surowców o parametrach zgodnych z Umową. Emitent zamierza dochodzić od ZSPS zapłaty całości wynagrodzenia, w tym zaległego oraz wszelkich praw wynikających z niewykonania lub nienależytego wykonania Umowy i bezpodstawnego odstąpienia od Umowy przez ZSPS."

To chyba musieli zrealizować kontrakt i wybudować instalację skoro sprawa stanęła na etapie rozruchu próbnego, nieprawdaż? Dziwią pożyczki milionowe od Murapolu skoro tamta firma nie zapłaciła im za kontrakt? Pominięte przez naganiaczy fakty to:
1. To jest zlecenie z marca 2015 - to co przez 2,5 roku nie położyli nawet cegły? https://www.bankier.pl/wiadomosc/AWBUD-Zawarcie-znaczacej-umowy-7241045.html  
2. Awbud nie jest tutaj sam tylko występuje jako lider konsorcjum 3 firm, więc tak czy inaczej cała kasa nie byłaby dla niego.

Załóżmy nawet że "utracili" ten kontrakt za 38,63 mln. Jakoś nikt z naganiaczy nie wspomina że tylko w samym listopadzie br. wpadły takie zlecenia:
6.11. Bukowno hala wanien: 12,24 mln zł netto; termin 30.04.2018
16.11. Wrocław budowa osiedla: 29,3 mln zł netto; terminy 7.11.2018/13.02.2019
28.11. Rzeszów instalacje: 6,61 mln zł netto;  termin 31.08.2018

Razem 48,15 mln zł netto

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AWBUD 0,00% 1,06 2020-05-27 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.