Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,15 zł , zmiana od tamtej pory: -74,46%

Re: Strata kontraktu na ok. 40 milionów zł

Zgłoś do moderatora
No trzeba przyznać że nieźle tutaj cisną, manipulacja treścią komunikatu pierwsza klasa no a to że Awbud ma zapłacić karę umowną skoro to zleceniodawca odstąpił to już wyższy poziom lotów he he. Szkoda oczywiście kontraktu no ale wiadomo do sądu pójdą albo jakąś ugodę na parę milionów i zawsze coś Awbudowi wpadnie, jak widać po ostatnich 2 tego typu zdarzeniach raz wygrał zaległe plus odsetki a w drugim ugoda na kilka baniek.
Niestety na razie tutaj słabo no ale cena 4 zł przy wartości księgowej 6,80 to trochę niedowartościowanie jest :-)

Przestańcie naganiacze robić wodę z mózgu ludziom:
"Emitent uznaje odstąpienie od Umowy za pozbawione podstaw. Emitent nie był w stanie przekazać instalacji do eksploatacji z przyczyn leżących poza Emitentem oraz dotyczących ZSPS. Emitent nie był zobowiązany do złożenia ZSPS nowego zabezpieczenia należytego wykonania Umowy. Emitent, przed odstąpieniem od Umowy przez ZSPS, złożył, w oparciu o postanowienia Umowy, oświadczenie o zawieszeniu realizacji Umowy z powodu zwłoki w zapłacie wynagrodzenia ze strony ZSPS przekraczającej 30 dni oraz niezrealizowania przez ZSPS jednego z jego głównych zobowiązań, to jest braku dostawy surowców o parametrach zgodnych z Umową, co uniemożliwiało przeprowadzenie ruchu próbnego. Nadto, Emitent wskazuje, że ZSPS odstąpił od Umowy po wykonaniu całej instalacji zgodnie z Umową, na etapie ruchu próbnego, który nie mógł zostać przeprowadzony z wynikiem pozytywnym z przyczyn dotyczących ZSPS, w tym z powodu braku dostawy surowców o parametrach zgodnych z Umową. Emitent zamierza dochodzić od ZSPS zapłaty całości wynagrodzenia, w tym zaległego oraz wszelkich praw wynikających z niewykonania lub nienależytego wykonania Umowy i bezpodstawnego odstąpienia od Umowy przez ZSPS."

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AWBUD 0,00% 1,06 2020-05-29 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.