Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,68 zł , zmiana od tamtej pory: 4,76%

Re: Stanowisko Min.Fin. z 27 maja 2019r. dla Tomik&Company

Zgłoś do moderatora
Dnia 2019-11-29 o godz. 11:26 ~jowali napisał(a):
> Wujo T , kim Ty jesteś? Prawnikiem Mirgosa? To Ty organizujesz tą grabież na nas?

Moim zdaniem wyjoT nie jest ani prawnikiem Mirgosa ani nawet prawnikiem. On uruchomił niusa pod tytułem:
Pewnie od poniedziałku GPW zawiesi obrót akcjami JHM
a w treści wkleił Raport bieżący nr 66 / 2019 z dnia 2019-11-26 Mirbudu o tym, że Mirbud przez wskazany przez Emitenta podmiot prowadzący działalność maklerską, działając na podstawie art. 82 ust. 5 Ustawy o ofercie, złożył do Komisji Nadzoru Finansowego oraz do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. dokumentację związaną z zamiarem nabycia przez Emitenta akcji Spółki należących do wszystkich pozostałych jej akcjonariuszy w drodze przymusowego wykupu.
O ogłoszeniu przymusowego wykupu akcji Spółki Emitent poinformuje w odrębnym raporcie bieżącym.

Powołany w raporcie art. 82 ust 5 mówi nam, że "Przymusowy wykup jest ogłaszany i przeprowadzany za pośrednictwem podmiotu prowadzącego działalność maklerską na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, który jest obowiązany - nie później niż na 14 dni roboczych przed rozpoczęciem przymusowego wykupu - do równoczesnego zawiadomienia o zamiarze jego ogłoszenia Komisji oraz spółki prowadzącej rynek regulowany, na którym notowane są dane akcje, a jeżeli akcje spółki notowane są na kilku rynkach regulowanych - wszystkie te spółki. Podmiot ten załącza do zawiadomienia informacje na temat przymusowego wykupu.

Więc skoro raport był 26 listopada to ogłoszenie wykupu może być ogłoszone za co najmniej 14 dni roboczych po tym dniu co daje
termin 13 grudnia (na marginesie historyczna data). To oznacza że wykup będzie ogłoszony po 13 grudnia i dopiero wtedy GPW będzie mogła zawiesić obrót akcjami JHM.
No to czy prawnik mógłby się tak pomylić ? Mój Dyrektor takiego prawnika pogoniłby na cztery wiatry.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JHMDEV 0,00% 1,76 2019-12-16 16:23:26
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.