Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,65 zł , zmiana od tamtej pory: 6,67%

Re: Stanowisko Min.Fin. z 27 maja 2019r. dla Tomik&Company

Zgłoś do moderatora
Dnia 2019-11-29 o godz. 09:36 ~akcjonariusz napisał(a):
> Zakończone słowami "jak się wydaje" Mocne wujoT.

Stanowisko Min. Fin z 27 maja zostało wyrażone w związku z planowaną zmianą Ustawy o ofercie publicznej. Sejm 16 października zmienił art. 82 uwzględniając stanowisko Min. Fin. i pozostawił bez zmiany zapis dotyczący ustalania ceny przymusowego wykupu.
W art. 82 ust. 2 ustawy o ofercie publicznej jest napisane
2. (203) Cenę przymusowego wykupu akcji dopuszczonych do obrotu na rynku regulowanym, z zastrzeżeniem ust. 2a, ustala się zgodnie z art. 79 ust. 1-3. Cenę przymusowego wykupu akcji wprowadzonych wyłącznie do alternatywnego systemu obrotu, z zastrzeżeniem ust. 2a, ustala się zgodnie z art. 91 ust. 6-8.";
2a.  Jeżeli osiągnięcie lub przekroczenie progu, o których mowa w ust. 1, nastąpiło w wyniku ogłoszonego wezwania na sprzedaż lub zamianę wszystkich pozostałych akcji spółki, cena przymusowego wykupu nie może być niższa od ceny proponowanej w tym wezwaniu.
Znaczek (203) to odnośnik zmiany: Art. 82 ust. 2 zmieniony przez art. 1 pkt 65 ustawy z dnia 16 października 2019 r. (Dz.U.2019.2217) zmieniającej nin. ustawę z dniem 30 listopada 2019 r. - czyli jutro.
Zatem na dzień 27 maja zakończenie słowami "jak się wydaje" przestało mieć znaczenie "mocnego" a mocny i obowiązujący jest inny fragment tego stanowiska (wynikający z ustawy), co wkleiłem poniżej

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JHMDEV 0,00% 1,76 2019-12-16 16:23:26
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.