Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  239,00 zł , zmiana od tamtej pory: -16,32%

Re: Spadnie na 200. Nie utrzyma 220

Zgłoś do moderatora
Niestety to pytanie nie na forum, najlepszym adresatem będzie p. Janeczek?
Nie wydaje się aby główny udziałowiec chciał się tym tortem podzielić z giełdowymi leszczami, fundusze raczej nam nie pomogą: spółka totalnie nie płynna, dywidenda to kpina zatem co sz.p. zrobi?

Obawiam się że kurs zostanie długo potrzymany w przedziale 200-250 (ułatwi to sytuacja na bananie -gpw; rosnące koszty energii, rosnące koszty pracy, cynk oscylujący w okolicach 2500$ co przełoży się na niższe zyski - zapewne ok 100-150mln rocznie).
Cały ff to około 1,5mln akcji + 1mln u Arcelora, gotówka w kasie dziś to około 450mln - jak widać spokojnie starczy na skup wszystkich akcji w tym przedziale cenowym, zatem Janeczek zje ciastko i będzie miał ciastko :)

Można również założyć, że przy odrobinie zaangażowania (zamieszanie z hutami Arcelora) "uda" się wypracować duuuużo niższe zyski i wtedy będą próbować zbierania po 150zł, może i niżej... nikt i nic nie przeszkodzi! (a to tylko 2 sesje po -20% - wystarczy ze 100tys akcji bez problemu).
My, giełdowe leszcze w którymś momencie i tak i tak oddamy, kto kupił dochodową, zdrową finansowo spółkę po 400zł dziś ma -50% ile jeszcze wytrzyma?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
STALPROD -0,50% 200,00 2019-08-23 17:01:18
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.