Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,26 zł , zmiana od tamtej pory: 6,19%

Re: Skup tylko na 5% akcji

Zgłoś do moderatora
doczytaj co w przypadku kiedy liczba akcji oferowanych przekroczy maksymalną liczbę akcji skupywanych:

"jeżeli liczba akcji zaoferowanych przez akcjonariuszy lub zgłoszonych do skupu przez akcjonariuszy przekroczy maksymalną liczbę, wskazaną w pkt 3), nabycie akcji własnych Spółki zostanie dokonane na zasadzie proporcjonalnej redukcji zgłoszonych ofert i zaokrągleniu liczby akcji w dół do najbliższej liczby całkowitej, a w 5 przypadku gdy zastosowanie powyższej zasady alokacji nie pozwoli na pokrycie całej liczby akcji przeznaczonych do nabycia, w tym zakresie Spółka nabędzie akcje od tego akcjonariusza, który złożył ofertę sprzedaży opiewającą na najwyższą liczbę akcji, a w przypadku ofert na taką samą liczbę akcji, od akcjonariusza, który złożył ofertę wcześniej; w przypadku gdy oferta danego akcjonariusza dotyczy akcji imiennych i akcji na okaziciela, w pierwszej kolejności będą nabywane akcje na okaziciela będące przedmiotem obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A..-------"

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ALTUS 1,69% 2,40 2023-12-08 16:09:47
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.