Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  15,99 zł , zmiana od tamtej pory: -49,66%

Re: Skończyła się pewna epoka

Sam mam farme fotowoltaiczna i wiem ze ceny na aukcjach oze, a wlasnie na nich Columbus sprzedawal prad sa cenami ustalonymi na 15 lat z gory. Ja natomiast wczoraj podpisalem sprzedaz energi na wolnym rynku(tge.pl)po 450 zl/MWh na rok 2022. Oni natomiast podpisywali miedzy 180 a 250 zl ale na stala cene na 15 lat. Ja nie wiem gdzie oni mieli kalkulator, jak ja rozwazalem wystartowanie w aukcjach oze na stala cene to mi sie ten biznes spinal w 15 lat stopie zwrotu przy niskich stopach procentowych, a one poszly w gore wiec jak juz wspomnialem 30 lat beda to splacac chyba. No moze 15 latach podpisza na wolnym rynku. A chcecie czekac 15 lat, przeciez oni beda juz bankrutem.
Kolejna ciekawostka: jesli chcesz przystapic do aukcji oze to bie mozesz miec nawet rozpoczete prac budowlanych zadnych. Oni to zawalili na maxa bo musza jeszcze przeplacac sporo za konstrukcje i same panele. Mowia Wam ze bedzie ciezko aby ta firma im nie upadla, dlatego beda robili ta emisje aby zbudowac kolejne farmy, gdzie beda sprzedawali energie nie na aukcjach oze ale na wolnym rynku, tylko ze ten zysk z tego pojdzie na splate tak jakby z tych zle wczesniej zakontraktowanych farm. Mowie Wam tutaj bedzie tragedia, oni sie probuja ratowac emisja ale mam nadzieje ze juz nikt nie da sie nabrac na te interesy Zielinskiego. W wywiadach mowi tak pieknie ale jakos o tych nierentownych farmach zapomnial powiedziec. To jest ta uczciwosc???

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
COLUMBUS -1,23% 8,05 2022-05-20 17:03:28
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.