Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  30,70 zł , zmiana od tamtej pory: 129,80%

Re: Skasowana drugą część wątku. TradingPolisch

Zgłoś do moderatora
Dnia 2022-05-29 o godz. 12:16 ~Pedro napisał(a):
> Teraz moderator bierze się ot tyłu!!!
> > Dnia 2022-01-23 o godz. 13:45 ~TradingPolisch napisał(a):> I żeby nie było nie jest to żadne naganianie na kupno czy sprzedaż jak tutaj wielu robiw zalezności od tego czy posiada akcje czy nie .Każdy decyduje sam ale bez zbędnego ujadania wyniki i tak wszystko zweryfikują i to co będzie i jaki kurs będzie w danym czasie .Kurs raz wgórę raz w dół ale to normalne zachowanie bo w dłuterminowym trendzie wzrostowym i tak kurs będzie co raz wyżej tym bardziej kiedy wyniki będą jeszcze lepsze w kolejnych kwartałach .Tak więc zalecam Obserować rynki i to co się dzieje na świecie a tym bardziej ceny surowców które mają podstawową rolę w kolejnych zyskach spółki .A te klarują się na bardzo udane w tym roku co na pewno będzie i przełoży się na portfele tych którzy będą posiadali akcje danej spółki .>> Ropa kierunek 120-150 $ za baryłkę węgiel w portach ARA 180-200 $ kotrakty mogą dojśc nawet do 250 $ i wyżej .Jeżeli by nasąpił atak na ukrainę ceny tych że surowców jeszcze mocniej i szybciej dobiją do szczytów. Jeżeli wyniki Bumech będzie poprawiał w kolejnych kwartałach trzeba spodziewać się kolejnego mocnego skoku wartości Akcji i jak sądzę tak się stanie i magiczne tutaj 100 zł może stać się szybkim faktem bo jak wiemy nikt z dużych posiadaczy nie sprzedał ani jednej akcji co wskazuje na jedno spodziewają się dużo wyższego kursu i zysków bo kto jak kto ale to zarząd wie najlepiej co w trawie piszczy i wie co będzie dalej i jakie wyniki osiągnie dana spółka .Tym bardziej nie jest to żadnym zaskoczeniem i nie powinno ,być dla nikogo przy obecnych cenach, jakie się utrzymują obecnie na rynku wyniki powinny być bardzo dobre, a jak dobre przekonamy sie w najbliższym czasie .>> Spółka ma również zwiększyć wydobycie w tym roku oraz obniżyć koszty exploatacji poprzez Inwestycje jakie zaplanowała sobie w tym roku. Co pozwoli jednoznacznie jeszcze mocniej poprawić wyniki .Przy zwiększeniu wydobycia i obniżeniu kosztów kolejne wyniki w kolejnych kwartałach powinny dać jeszcze lepszy wynik o ile lepszy ? będzie uzależniony od danych Inwestycji,ilości zwiększenia wydobycia oraz ceny surowca jakie będą miały w danym kwartale. Natomiast jeżeli chodzi o Czarnogórę to trzeba będzie poczekać na rozwój sytuacji jaki nastąpił i ma miejsce, bo wiele jeszcze może się wydarzyć i zmienić, a więc nie ma co pisać wywodów poczekajmy na rozwój wydarzeń.>> Dodatkowym czynnikiem są kolejne możliwości rozwojowe, spółka mając spore zasoby pieniężne może wiele zainwestować i rozwijać się, nie koniecznie w branżę wydobycia. W co będą inwestować na co przeznaczać kolejne zyski, zapewne dowiemy się przy kolejnych Informacjach jakie będą miały miejsce w tym roku, oraz podczas walnego podsumowującego ubiegły rok obrotowy, które powinno odbyć się pod koniec czerwca tego roku.
> > Wnioski niech każdy wyciągnie sam sobie co zrobić czy kupić czy sprzedać. Polecam obserwować i spodziewać się mocnych ruchów na papierze, po wynikach odświeżymy post i zobaczymy jak sprawy się mają.
> >
> > Pomimo upływu czasu nader aktualne a co więcej obecnie Bumech jest w lepszej sytuacji niż w czasie gdy TradingPolisch pisał założenia na przyszłe okresy.
> > Obecnie ceny wyższe niż w założeniach, popyt na węgiel rośnie i nie widać żeby można go było zaspokoić, embargo na węgiel rosyjski w Polsce jest, jak wprowadzi UE embargo na gaz, węgiel to będą kolejne wzrosty cen surowców.
> > Następna sprawa: zostały rzeczywiście zrobione inwestycje w kopalni, z nowych ścian idzie produkcja węgla pełnymi mocami,
> > Stare umowy renegocjacjowane w górę prawie 45%, a nowę są zawierane już po cenach ARA, które są wyższe niż w założeniu.
> > Ktoś kiedyś powiedział, że na wiosnę będzie dużo nowych Espi i dużo dobrego będzie się działo w spółce.
> > Do usłyszenia TradingPolisch.

Wszystko się potwierdziło a nawet więcej jest niz pisał TradingPolisch .........wielkie brawa dla tego pana !! Szacun wielki co pisał tak więc czekamy spokojnie na jego kolejny wpis !

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BUMECH -2,01% 70,55 2022-08-17 14:56:41
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.