Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,74 zł , zmiana od tamtej pory: -4,22%

Re: Rzetelnie i merytorycznie o spółce

Zgłoś do moderatora
Podejrzewam, że w większość oferowanych i kupowanych akcji to te z portfela OFE NN. Minie trochę czasu, zanim powstanie obowiązek zgłoszenia zejścia poniżej 5%, ponieważ OFE NN posiada mniej niż 10% akcji, a zatem może bez informowania rynku sprzedać ponad 500 tysięcy akcji. I to, tak podejrzewam, dzieje się właśnie. Kto kupuje? Podejrzewam, że członkowie porozumienia lub ich sojusznicy, jawni i tajni:) Podejrzewam, że członkowie zarządu odkupią w ten sposób akcje w posiadaniu OFE NN i na tym się skończy ostatecznie skup akcji. Dlaczego? Dlatego, że wtedy członkowie zarządu będą posiadali ok. 45% wszystkich akcji. Wtedy dojdzie do umorzenia akcji skupionych przez spółkę, ok. 10% akcji, i w rezultacie członkowie zarządu będą kontrolowali nieco mniej niż 50%, nie będą musieli ogłaszać wezwania, a ich władzy nikt nie będzie w stanie zagrozić. Zwróćcie uwagę na to, że spółka zmieniła w ub. roku wolumen skupu, zmniejszyła go o prawie połowę, z 1,6 mln sztuk do ok. 900 k. Dlaczego? Ja tego nie wiem, ale podejrzewam, że z powodu ew. przekroczenia przez członków zarządu progu 50% po odkupieniu ok. 1 mln akcji od OFE przez nich samych i umorzeniu więcej akcji niż wcześniej deklarowana liczba 1,6 mln sztuk.
Taka jest moja spekulacja.:)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BBIDEV 0,22% 4,54 2024-02-20 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.