Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,04 zł , zmiana od tamtej pory: 28,89%

Re: Rozdział 9. Sprawozdania Rocznego

Zgłoś do moderatora
Jeszcze ciekawa uwaga wynikająca z drugiej części rozdziału 9 Raportu rocznego. Czyli zbiór spraw sądowych przeciw PBG. W opisie roszczeń w UWAGACH jest: „Spółka prezentuje wierzytelność w zobowiązaniach warunkowych”. Czyli wychodzi na to że one już są wykazane i matematycznie figurują w raporcie i obciążają wynik, ale są to zdarzenia przyszłe – niepewne. Jak PBG się gdzieś obroni to schodzi to z ujemnego wyniku. Jest tam jeszcze jakaś kaucja i rezerwa. Czekamy więc na werdykt sądu.
A jeszcze co do aktywów. PBG miało kiedyś m.in.: drogie działki nad morzem w Łebie i duży park maszynowy dobrego sprzętu budowlanego. Nie wymienia się teraz tych aktywów do sprzedania… Gdzie to jest? Czy tylko na papierze tego nie ma. Widząc zatem skrupulatność Zarządcy komisarycznego, który pozbierał na licytację, skatalogował i oszacował wyposażenie Gabinetu Prezesa, nasuwa się życzenie o nie mniejszą dokładność przy liczeniu pozostałych, bardziej cennych aktywów. Przydała by się też większa transparentność jego działań.
A nawiasem mówiąc dzieła sztuki, aktywa kolekcjonerskie i historyczne z wyposażenia Gabinetu Prezesa (wykaz w protokole Zarządcy) mają charakter i wymowę patriotyczną, propolską. Widać czym się otaczał i jakim wartościom służył. Po latach wiemy jak takie spółki były dojone przez …. wiadomo kogo.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PBG -3,33% 0,06 2021-07-28 12:52:23
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.