Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  5,33 zł , zmiana od tamtej pory: -26,45%

Re: reakcja rynku dość oszczędna

Zgłoś do moderatora
W tym przykładzie ci co kupili po 7,12 (cena przed odcięciem) są trochę w plecy ... jeśli chcą teraz sprzedać. Jeśli ktoś niedawno kupił i teraz chce sprzedać, to dla niego dywidenda jest jak piąte koło u wozu.

Ale jeśli przypuśćmy ktoś z tych po 7,12 i Ty po 6 ileśtam jesteście długoterminowi, to jedną z wielu istotnych spraw jest czy spółka w przyszłości nadal będzie wypłacać dywidendę. Jeśli tak, powiedzmy dla uproszczenia taką samą, to Ty po około 6 latach masz cały kapitał z powrotem plus akcje, a ten drugi nie jest w plecy, tylko ma podobnie tyle że dopiero po 7 latach. I przy okazji przypomnę tylko, że instytucjonalni to w większości długoterminowi i właśnie na to patrzą.

A to słynne odcięcie to taka nazwa, która często niestety staje się samosprawdzającym oczekiwaniem. Część krótkoterminowych uczestników rynku myśli, że naprawdę coś jest odcinane, inni to wykorzystują i handel naprawdę przenosi się niżej. Takie oczekiwanie, więc się spełniło. A ci po 7,12 z Twojego przykładu, jeśli chcą teraz sprzedać, to są w plecy nie przez dywidendę, tylko dlatego, że handel przeniósł się na niższy poziom. A od czego zależy ten poziom to już inna sprawa, oczywiście złożona.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MIRBUD -0,25% 3,92 2021-10-15 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.