Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,52 zł , zmiana od tamtej pory: 78,95%

Re: Raport H1 2022

Zgłoś do moderatora
Dnia 2022-09-23 o godz. 01:45 ~Yolo napisał(a):
> Luzik, przecież to wszystko jest w raporcie - każdy może doczytać.
> >
> > Ja w sumie zmieniam swoje zdanie - uważam że raport jest co najmniej bardzo dobry (może dlatego że oczekiwania miałem niskie)
> >
> > 1) Liczby robią wrażenie (póki co super zysk za pół roku, zmniejszenie zobowiązań, zwrot wkładu z Popowic). Porównanie rok do roku w ogóle wypada znakomicie.
> > 2) dużo pozytywnych informacji (o pozwoleniach na budowę, planowanych działaniach - mam nadzieję że Prezes nje mydli nam tu oczu)
> >
> > Byle te tendencje utrzymać do końca roku! Kurs może być odporny póki co na te dobre niusy (otoczenie gospodarcze raczej nie sprzyja), ale to się w końcu zmieni

A zauważyłeś niechęć tej gromadki trollich oszustów do wypowiedzi na wątkach takich jak Twój???
Oni dobrze wiedzą, że nie mają argumentów w postaci liczb, czy faktów.
Dlatego na jeden wątek merytoryczny (Twój do takich należy!) stworzą odpowiedź w postaci 10-ciu wątków z kłamliwymi insynuacjami.

Co do raportu...
Dane za 1Q już dawno przyswoiłem, więc czysty drugi kwartał dla mnie osobiście rewelacją nie jest.
Ale +5,5 mln zł zysku netto to o ponad 20% lepiej niż w II-gim kwartale ubiegłego roku, więc poprawa wskaźników jest.
Spadek zobowiązań o 17 mln zł (w ciągu samego II-go kwartału) też z całą pewnością zły nie jest.
Nic grubszego się w tym kwartale nie zadziało, to i trudno rewelacji się spodziewać.

A sam raport w sferze tekstowej kilka pozytywnych smaczków ma.
2 z nich wychwyciłeś doskonale:
1) Ruch uderzający w Nalepę i prowadzący do przejęcia terenu w Kielcach świadczy o tym, że sytuacja tam tak czy inaczej zmierza do pozytywnego dla spółki rozstrzygnięcia, choć wartość przedmiotu sporu jest chyba nieco przesadzona. :-)
2) Powrót do spółki 14 mln zł z Popowic bez zmiany czegokolwiek tam też powodem do zmartwień nie jest.

Z tego co zauważyłem na tle wielu poprzednich raportów to mamy jeszcze rozszerzenie strategii i możliwość nowej inwestycji:
3) Oprócz rozważań (Olsztyn) czy inwestycję realizować samodzielnie, czy z mocnym partnerem branżowym w grę zaczyna wchodzić opcja nr 3 czyli sprzedaż przygotowanego do inwestycji terenu wraz z prawomocnym pozwoleniem na budowę - to nowinka wobec wcześniej powtarzanych kopiuj-wklej.
4) A nowa inwestycja to Park Handlowy w Chojniacach... czyżby sprzedaż tamtejszej Bramy Pomorza była już dogadana?

comtrader

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
RANKPROGR -0,73% 2,72 2024-02-21 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.