Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,20 zł , zmiana od tamtej pory: 1,36%

Re: Rank ruszył, może i nasze parcele się bujną

Dnia 2020-07-15 o godz. 18:02 ~XCV napisał(a):
> Przestali pompować Ranka, a Triton też się teraz kisi, aczkolwiek nieco wyżej, niż jeszcze kilka tygodni temu.
>
> Warto zwrócić uwagę, że ciężko będzie teraz o wzrosty czysto spekulacyjne. Branża deweloperska od wielu lat jest wyceniana bardzo nisko. Słabe spółki chodzą poniżej wartości likwidacyjnej, a dobre, zyskowne i dywidendowe z niskim C/Z i dają bardzo wysokie zwroty z dywidend. Triton nie odbiega mocno pod kątem stosunku ceny do wartości majątku netto od takiego Ranka czy Alty, a spółki z wyższym C/WK to już w większości porządne, zyskowne spółki.
>
> Teraz rynek dodatkowo gra pod ryzyko spadku przychodów i marż na sprzedaży mieszkań. Według mnie też jest to bardzo prawdopodobne, więc przydałaby się jakaś konsolidacja w branży. To kolejny argument za dezinwestycjami w Tritonie. Spółka nie musi koniecznie generować gotówki tylko ze sprzedaży mieszkań, może rozpocząć sprzedaż części gruntów i projektów w toku w bardziej prężne ręce i powoli zacząć schodzić ze sceny deweloperskiej. Część gotówki z wyprzedaży powinna trafić w ręce akcjonariuszy poprzez dywidendę lub skup akcji.
>
> Zobaczymy, co zrobi spółka. Osobiście już tak się nie przejmuję moją wirtualną stratą na tym walorze, bo w tym roku sam Mercator przyniósł mi kilka razy więcej zysku niż wynosi wartość mojego pakietu akcji Tritona. Niemniej jednak zapewne pojawię się na walnym za rok. Akcji na tych poziomach już nie dokupuję, będę brał, jeśli zejdzie w okolice 1-1.50.
>

Ja swego czasu wyrzuciłem gniota i tym kapitałem wszedłem w AQT i już odrobiłem stratę z Tritona - zysk ponad 100%.
Jeszcze tam trochę posiedzę i jak gniot nie ucieknie, to spokojnie odkupie pakiet, ewentualnie jeszcze gdzie się przerzucę, bo obecnie na rynku sporo ciekawych propozycji, choćby bardzo płynny XTB, który równi9eż posiadam i który daje mi ładną stopę zwrotu również :))

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TRITON 0,45% 2,23 2020-10-23 10:16:57
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.