Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,56 zł , zmiana od tamtej pory: 11,25%

Re: Projekty

Dnia 2021-05-07 o godz. 22:32 ~JS napisał(a):
> znawca... to czego tutaj szukasz i tracisz czas na pisanie o spółce, która jest bez perspektyw ???
> Jak jest tak fatalnie to nie powinieneś tracić czasu na pidanie postów tylko zarabianie na championach!!
> Poza tym widzę, że większość kolegów czarnowdzów to samce alfa bo mimo tego, że są negatywnie nastawieni do spółki to ydało im sie jeszcze pokłócić..
> jack .. jak piszesz, że spółka może zarabiać jak będzie wróci na rynki zagraniczne to właśnie 2/3 przychodów mają z rynków zagranicznych.
> Widzę, że wiesz o czym mowa więc czytam twoje wpisy z uwagą. Moim zdaniem programy odbudowy w UE , gdzie duż część kasy pójdzie na modernizację przemysłu , a u nas na przejśćie na gaz i biomasę spowoduje zwiększenie kontraktów dla takich firm jak ENI i Remak. Pytanie tylko czy oni będą chcieli pokazywać zyski???
> Każdy ma swoją ocenę ryzyka. Ja mam swoją i mimo tego , że spadliśmy o 30% to nadal jestem przekonany, że perspektywy branży są bardzo dobre.
> JS

Tak pisałem -Oczywiście !!!

Autor: ~jack [77.255.78.*] 2021-05-06 16:03

Teraz jeżeli ??? , odbudują relacje na kontrakty zagraniczne , to może przyjdzie jakiś ! zysk .
Ale na pewno nie duży .
Zyski to Więcek czerpał kiedy pracowało ileś setek ludzi np. Francja Dunkierka ~ 200 pracowników !!! .( 1 budowa )
A kolejne 200 -300 Niemcy Szwajcaria itd.

Ale widzisz ? , tutaj podchodziłem trochę optymistycznie do tego zysku .(napisałem - jakiś ! , Ale - nie duży )
Gdyż aby były konkretne zyski , to trzeba dysponować dużo wyższym kapitałem , niż obecnie posiada ENI .
Po drugie to trzeba mieć jeszcze kim pracować , a z tego co jest mi wiadome to na chwilę obecną nie dysponują
zbytnio wystarczającą liczbą specjalistów , z tego względu że nie są konkurencyjni płacowo .
Pisałem jeszcze że jeżeli ??? , odbudują relacje zagraniczne !!!
Tylko że Standardkessel - Baumgarte , też nie jest aż takim partnerem , aby Energoinstal miał się rozwijać ,
poprzez zwiększenie ilości pracowników , gdyż Standard. nie jest wstanie również ENI zapewnić więcej zleceń .

Tak że - raczej nie upadną .
Ale do dawnej świetności , to ENI długo nie powróci , a może i wcale .
Jeszcze nie wiadomą jest , co Więcek zrobi z zastawami ???
I w jakim celu zabieg , w postaci sprzedaży udziałów spółki - córki , tejże spółce !!!

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGOINS 2,37% 1,73 2021-09-23 16:28:58
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.