Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  122,60 zł , zmiana od tamtej pory: -60,60%

Re: prognoza

Zgłoś do moderatora
Natomiast kluczowe sa nowe produkty, czyli to o czym jest mowa w tym komunikacie:
https://stooq.com/n/?f=1194469&search=+medicalgorithmics+

Czyli:
1. "Poza USA chcemy na kluczowych rynkach w Wielkiej Brytanii i Niemczech opracować nowe kody refundacyjne dla badań MCT. To jest dobry czas, by opracować kody na wielotygodniowy monitoring w Europie - takie działania już podjęliśmy. Szacujemy, że to zajmie 2-3 lata. Być może w niektórych krajach będziemy musieli wykonać badania na rynkach docelowych. Stąd ten czas potencjalnie może być przedłużony"- powiedział Dziubiński

2. W planach są także kolejnej produkty - PocketECG CRS - system do przeprowadzania rehabilitacji kardiologicznej do używania w szpitalach, klinikach i w domu. System steruje treningiem rehabilitacyjnym."Jest spora grupa pacjentów, których byśmy chcieli włączyć do tego systemu. Będziemy starali się wykorzystać ten system w ośrodkach. Chcemy wybrać w tym roku firmę, która pomoże nam uzyskać kod refundacyjny. Pod koniec tego roku chcemy uzyskać rejestrację w FDA" - powiedział Dziubiński."Dokonaliśmy już rejestracji w Polsce, ale Polskę traktujemy jako rynek testowy, a nie nasz docelowy" - podkreślił.Medicalgorithmics podał, iż szacuje wielkość rynku w USA na 2 mld USD, rynku w Wielkiej Brytanii na ok. 400 mln USD, a rynku polskiego na 200 mln USD.

3. W planach spółki jest także rozwój PocketECG 12 Ch - systemu umożliwiającego natychmiastową transmisję 12-kanałowego, spoczynkowego badania EKG ze zdalnym opisem."Myślimy o rynkach mniej uregulowanych, ale też takich, na których outsourcing takich usług jest rozwinięty. W Australii mamy dość prężnego partnera, w Europie najbardziej rozwinięta jest Wielka Brytania. Wytworzyliśmy prototyp, opracowujemy software, planujemy najpierw uzyskać w II kw. 2018 certyfikat CE i rejestrację w Polsce, a następnie rozpocząć działania pilotażowe w kraju. W USA analizujemy cały czas stronę prawną" - powiedział Dziubiński.Do końca 2018 r. spółka chce dokonać rejestracji na docelowych rynkach, zaś w I kw. 2019 r. rozpocząć wdrożenia pilotażowe na innych rynkach docelowych.

Niestety wyniki tych działań będą widoczne za kilka kwartałów.

Zastanawia mnie też dlaczego nic nie mówią o Azji czy Ameryce Połudiowej- odpuścili te rynki całkowicie?

Natomiast short term:
"Chcielibyśmy rosnąć w tempie 20% rocznie, utrzymać marżę na wysokim poziomie powyżej 30% i mieć niski dług lub w ogóle go nie mieć" - powiedział Dziubiński podczas konferencji prasowej.

A niestety styczeń i luty nie pokazują wzrostów wzgledem IVQ17 czy IIIQ17 więc ciężko będzie liczyć że w całym 2018 przychody wzrosnał, szczególnie że kurs USDPLN jest znacznie niżej niż średnio w 2017.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją. Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MEDICALG 2,88% 48,30 2018-09-21 17:04:44
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl