Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,89 zł , zmiana od tamtej pory: 57,74%

Re: Prawda o Jasiu wg sfrustrowanych przegrywów

Zgłoś do moderatora
Ale się naganiacze dwoją i troją, a jak się pocą, a jakie bzdury wypisują, urocze :) A wojna na łapki po prostu rozkoszna :)
Wydawałoby się, że są tu dorośli ludzie, a zabawa jak w piaskownicy.

Pituś, może dal link do moich wypowiedzi o bankructwie CIG i przełożeniu SGWC. Bo wypisujesz bzdury na poziomie pozostałych trolli.

O bankructwie CIG pisałem w okresie premiery SGW3 przewidując dokładnie, że "albo będzie duża emisja, albo będzie bankructwo" - prosta alternatywa, z dwoma rozwiązaniami. Nigdy nie przewidywałem, że jedynym wyjściem będzie bankructwo. To była alternatywa, którą imho dość dokładnie uzasadniałem, a której idące na rzeź leszcze wówczas nie dostrzegały. I co się stało później? Po kolei:
1. CIG radykalnie ograniczył działalność;
2. wyrzucił większość ludzi (o których już wcześniej pisałem, że zostaną wyrzuceni);
3. uchwalił gigantyczną emisję ratunkową, niemal podwajającą ilość akcji;
4. wyemitował kilkanaście milionów akcji, ściągając niemal 10 mln pln na dalszą działalność od inwestorów.
A zatem nie było bankructwa, ale była emisja na finansowanie bieżącej działalności, tak jak to przewidywałem (tu trzeba przyznać, że nastąpiło to niemal rok później niż zakładałem, więc nie trafiłem z prognozą na 100%, tylko powiedzmy 95% ;)

W efekcie dziś rozmiar działalności CIG jest o wiele, wiele mniejszy, porzucone zostały ambicje, których absurdalność wcześniej wytykałem, a pomimo tego wszystkiego spółka ma niespotykane w historii długi. Dlatego dziś mogę z pełnym przekonaniem powtórzyć, że w 2020-2021 roku znów będzie emisja na finansowanie bieżącej działalności, przy czym będzie to emisja znacznie, znacznie większa (do wyemitowania wg uchwały zostało jeszcze 100 mln akcji). Alternatywą jest brak pieniędzy na kolejne produkcję, na dalszą działalność, a więc bankructwo. W skrócie znów można napisać "emisja albo bankructwo".

Co do "odwołania SGWC", to nie przypominam sobie, aby na forum w ogóle była mowy o odwoływaniu czegokolwiek. Za to była mowa o obsuwie, opóźnieniu, przełożeniu gry na 2020 rok. Sam pisałem, że przełożenie premiery było bardzo prawdopodobne. I co się stało? Ano SGWC na premierę nie będzie kompletną grą, która została zapowiedziana, bo CIG nie wyrobił się ze zrobieniem multiplayera. Była więc alternatywa albo przesunąć premierę (zgodnie z m.in. moimi przewidywaniami) albo wydać grę niekompletną. Zdecydowano się na to drugie rozwiązanie (którego bezsensowność może być przedmiotem odrębnego wątku). Ocena dużego prawdopodobieństwa niewyrobienia się w oznaczonym czasie z produkcją gry okazała się trafna, a jedynie spółka wybrała dość niekonwencjonalne (i pogrążające sprzedaż) rozwiązanie tego problemu.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CIGAMES 0,43% 1,40 2021-07-30 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.