Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,12 zł , zmiana od tamtej pory: 33,93%

Re: pracuj. pl 70 razy droższe od GI !!!

Zgłoś do moderatora
... no...

"Lubię kupować towar, który ma wysoką wewnętrzną wartość, po obniżonej cenie. I nie ważne, czy mówimy to o akcjach, czy o jakimś innym dobru, ta zasada jest tak samo zdrowa w obu przypadkach" - Warren Buffet.

Zakładam, że powyższe przyświecało Panom z GI podczas podejmowania decyzji dotyczącej zakupu Work Service... Pracuj.pl nie kupili...

Drogi, tani... Duży, mały...

Pracuj.pl - przychody roczne: 300 mln PLN,
Work Service - przychody roczne: 900 mln PLN, czyli blisko 1 mld PLN (przez 4 lata na poziomie 2 mld),
Gi Group - przychody roczne: 2 mld EUR (coś koło 9 mld PLN).

Przychód, to udział w rynku, temat do "strugania rentowności"...

To już znamy "gabaryty"...

"Wielkie okazje pojawiają się wtedy, gdy dobre spółki zostają dotknięte przez niespodziewane okoliczności, które zaniżają ich wartość" - Warren Buffet.

Powyższe, może nie w 100% trafne ("niespodziewane"), ale w większej części... Work Service przez dość długi czas było dobrą spółką... Zrobiło "bach", ale wszystko nie "poszło w piach"...
"
"Gi Group jest jedną z największych na świecie firm"... - posiadają "know-how", czy też wiedzą, jak być "największym"... Zrobią porządek, ustalą strategię i odpalą rakietę, również rentowność. Jak będą chcieli, to wciągną Pracuj.pl przez dziurkę od nosa - tylko po co...?

Reasumując - wiemy kto słoń, kto koń i kto pies...

Co do wartości dla kupującego oraz ceny zakupu... Posiadając akcje GI Group Poland śpię spokojnie, hipotetycznie - mając akcje Pracuj.pl nie szedłbym z muszli...

Idę na kolację - kanapki z włoską szynką, uwielbiam... i papryczki... Mniam...

Pozdrawiam

Exciter1975

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
GIGROUP -1,32% 1,50 2022-06-27 13:42:29
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.