Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,30 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Re: porozumieniehawe.pl

Zgłoś do moderatora
W skrócie.
23.10.2018 zniesiono dematerializację akcji i zniknęły one z rachunków i z KDPW. Biura maklerskie przekazały do spółki informacje o akcjonariuszach i stanie posiadania akcji Hawe. Prezes zgodnie z ówcześnie obowiązującymi przepisami miał obowiązek wydać akcjonariuszom akcje jeśli wystąpią z takim żądaniem. Część akcjonariuszy zażądała wydania akcji, ale spółka ich nie wydała. Była sprawa w prokuraturze, jednak bez efektu. Od marca 2021 obowiązują przepisy nakazujące spółkom prowadzenie elektronicznego rejestru akcjonariuszy, więc nikt Ci nie wyda akcji w formie papierowej. Niestety w przypadku Hawe, rejestr nie istnieje, więc nie masz możliwości jakiegokolwiek rozporządzania swoimi akcjami. Obecnie Porozunienie Akcjonariuszy Hawe toczy spór w sądzie o możliwość zwołania NWZA. Chyba w grudniu 2016 wystąpili z pierwszym wnioskiem o zwołanie NWZA. W prokuraturach w Zgierzu i Warszawie jest kilka spraw dotyczących art. 296kk i art. 100 Ustawy o Ofercie Publicznej. Obecnie najprostsze co możesz zrobić, to napisać do KRS. Poszukaj na forum informacji na ten temat. Możesz też napisać do prokuratury jeśli uważasz, że zostały złamane przepisy, o których wspomniałem. To dotyczy zarówno Hawe jak i Mediatela. Na Mediatelu dodatkowo możesz to poprzeć prawomocną decyzją KNF, co zwiększa szanse na pozytywne działania prokuratury. Jest na forum wątek na temat kary KNF. Ostatecznie możesz również napisać do Rzecznika Praw Obywatelskich, ale w tym przypadku należałoby najpierw podjąć jakieś działania i wykazać, że nie jesteś w stanie zgodnie z prawem wyegzekwować swoich praw.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
HAWE 3,45% 0,30 2017-05-04 15:25:33
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.