Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  5,90 zł , zmiana od tamtej pory: -11,53%

Re: Podawajcie swoje przeczucia

Zgłoś do moderatora
Dnia 2021-05-08 o godz. 12:05 oldboy_1 napisał(a):
> jak nie potrafisz i nie wiesz, to siedź cicho.
>
> Cena akcji nowej emisji nie może być niższa od ceny nominalnej akcji a bazą do ustalenia ceny jest średnia cena ważona z notowań z okresu od 1 do 6 miesięcy, w zależności od formy i wielkości emisji.
>
> Nowa emisja jest robiona na podstawie memorandum, a więc jej wartość nie powinna być wyższa od ok 11 mln zł (żeby uniknąć wpływu wahań kursu EUR).
>
> Bazą do obliczenia ceny emisji jest więc średnia z 1 do 3 miesięcy ostatnich notowań.
>
> Nowa emisja idzie na rozwój a nie spłatę zobowiązań, spółka operuje na wzrostowym rynku, ma dobrą kondycję finansową, więc emisja albo będzie bez dyskonta, albo z maksymalnym dyskontem rzędu do 10%.
>
> Średnią z 1 miesiąca bierze się pod uwagę w przypadku emisji ratunkowych.
>
> Pozostaje nam więc średnia z ostatich 3 miesięcy, a ta wynosi ponad 6,50 nawet wliczające ostatnie spadki.
>
> Nawet wliczając ewentualne dyskonto, mamy cenę nowej emisji w widełkach 6-6,50 PLN.
>
> A wszelkie paragrafy masz podane w treści uchwały walnego...
>

Nie produkuj się tylko dawaj uchwałę i paragrafy z KNF'u gdzie jest opisany Twój wymyślony mechanizm. 

Jak nie podasz to jesteś miękką fają i naganiaczem. 

A tymczasem pozdrowienia i czekam na twarde paragrafy, no a jak ich nie ma albo nie chcesz podać to jesteś hahaha sorrrryyyy haha ha ha hoho

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SUNEX -0,19% 5,22 2021-07-30 10:32:57
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.