Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  5,90 zł , zmiana od tamtej pory: -9,49%

Re: Podawajcie swoje przeczucia

Zgłoś do moderatora
jak nie potrafisz i nie wiesz, to siedź cicho.

Cena akcji nowej emisji nie może być niższa od ceny nominalnej akcji a bazą do ustalenia ceny jest średnia cena ważona z notowań z okresu od 1 do 6 miesięcy, w zależności od formy i wielkości emisji.

Nowa emisja jest robiona na podstawie memorandum, a więc jej wartość nie powinna być wyższa od ok 11 mln zł (żeby uniknąć wpływu wahań kursu EUR).

Bazą do obliczenia ceny emisji jest więc średnia z 1 do 3 miesięcy ostatnich notowań.

Nowa emisja idzie na rozwój a nie spłatę zobowiązań, spółka operuje na wzrostowym rynku, ma dobrą kondycję finansową, więc emisja albo będzie bez dyskonta, albo z maksymalnym dyskontem rzędu do 10%.

Średnią z 1 miesiąca bierze się pod uwagę w przypadku emisji ratunkowych.

Pozostaje nam więc średnia z ostatich 3 miesięcy, a ta wynosi ponad 6,50 nawet wliczające ostatnie spadki.

Nawet wliczając ewentualne dyskonto, mamy cenę nowej emisji w widełkach 6-6,50 PLN.

A wszelkie paragrafy masz podane w treści uchwały walnego...

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SUNEX -0,37% 5,34 2021-07-23 16:49:54
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.