Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  24,30 zł , zmiana od tamtej pory: 2,88%

Re: Pięknie dziś pograli na spółce, ostry spadek potem podbitka wyleszcz

Zgłoś do moderatora
Jeśli uznać normalnego inwestora jako synonim długoterminowego - to ok. Ale tacy pakują długoterminowo i na bankiera wchodzą rzadko i się chwilowymi wahaniami nie pasjonują.
I nawet oni od czasu do czasu zmieniają spółkę.
Skoro ich apetyt na zysk 10% został zaspokojony to albo zapominają na rok o spólce albo patrzą, czy skoro ta roczny przewidywany skok już zrobiła, to czy nie poszukać długoterminowo innej spółki.
A spółek długoterminowo bardziej atrakcyjnych jest dostatek na GPW.
Ergo - to , że ktos kto chciał zarobić 10 czy 20 % rocznie zarobił tyle w ciągu ostatniego miesiąca na spółce X nie oznacza, że ma zamiar miec 0 % przez następne 11 miesięcy
A skoro na spółce X chciał zarobić 10 % to oznacza, że oceniał jej potencjał na 10. Zatem został wyczerpany ten potencjał.
Na OBL długoterminowy zarobił 25-19/19 = 30 % pi razy oko. Pytanie, na ile ktos wyceniał możliwości. Jak na 100 % to poczeka. Jakna 30 % - ucieknie. Jak na 50 % to zastanowi się, czy czekać na 20 punktów procentowych czy poszukać innej o potencjale 30-40 % (czyli gorszym niż OBL miał niedawno wg niego).
Krótko mówiąc - w momencie czasu A mamy spółkę S i T o cenie 20 zeta za akcję. S wyceniamy na 50 a T na 40. Ładujemy wszsytko w S. S wzrasta do 30. I dalej rosnąc nie chce. Czy czekamy na akcjach za 30 na wzrost do 50 (czyli mniej niż o połowę) czy sprzedajemy i kupujemy znowu na max akcje po 20 , które wzrosną wg nas do 40 (czyli dwukrotnie)?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ORZBIALY -1,96% 25,00 2021-09-16 16:03:03
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.