Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: Perspektywy rozwoju

Zgłoś do moderatora


Informacje Prasowe
Media o Nas
Kontakt dla mediów

Informacje Prasowe

Fun in Design stawia na franczyzę
2014-09-08

Samodzielnie zaprojektować buty można już nie tylko online - Fun in Design buduje sieć stacjonarnej sprzedaży.Biznesową działalność rozpoczęli w internecie. Teraz, po blisko trzech latach od startu, Aleksandra Jarośkiewicz, Paweł Kocon i Mikołaj Lenart, założyciele spółki Fun in Design, poza wirtualną platformą projektową posiadają trzy sklepy w Polsce. Pierwszy, własny punkt sprzedażowy, powstał w Warszawie rok temu. Kolejne dwa, już franczyzowe, uruchomiono w maju 2014 r. w Gliwicach i w sierpniu w Szczecinie. W praktyce stacjonarne punkty przybierają formę showroomów.

— Zdecydowaliśmy się na połączenie internetowej sprzedaży z tradycyjną. W lokalach klienci mają możliwość sprawdzenia rozmiarówki i zapoznania się z wzornikami skór. Mogą też poszukać inspiracji wśród około 100 gotowych, wystawionych w sklepach modeli. Na miejscu, z pomocą sprzedawców, mogą sami zaprojektować buty odpowiadające ich potrzebom — sklepy są wyposażone w tablety. Gotowe obuwie będzie czekać na nich w lokalu lub zostanie wysłane na wskazany adres — tłumaczy Paweł Kocon.

Firma rozwija się dzięki pieniądzom pozyskanym od inwestora, funduszu Skyline Venture z grupy Skyline Investment. Spółka korzysta też ze wsparcia Samsunga, który w ramach własnych działań marketingowych wyposażył sklepy Fun in Design w tablety i sprzęt elektroniczny. Z tym zapleczem firma chce iść dalej — planuje uruchomienie kolejnych sklepów franczyzowych w największych miastach Polski.

A jeśli uda się jej pozyskać kolejną rundę finansowania, rozszerzy działalność poza kraj. Na razie skupia się również na drugim pionie działalności, tym razem w konwencji B2B. Fun in Design dodatkowo organizuje dla pracowników firm i korporacji, w ramach systemów motywacyjnych lub spotkań integracyjnych, szkolenia z projektowania obuwia.

Źródło: Puls Biznesu z dnia: 05 września 2014

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SKYLINE -6,40% 0,81 2021-01-15 16:48:58
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.