Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  73,40 zł , zmiana od tamtej pory: 10,35%

Re: PEP- jest siła

Zgłoś do moderatora
Poza tym popatrzcie na COLUMBUSA... kosmiczna ilość akcji z konwersji pożyczek na akcje i to jeszcze te warunki... a ludzie grają dalej i mielą papier. Promują się wszędzie gdzie tylko możliwe, odpowiadają na pytania i biznes się kręci... Gdzieś mi nawet przeszło w wywiadzie Dawida który uznał że oni są albo niedługo będą największą pionowo zintegrowaną prywatną grupą energetyczną :) Dominika to prawie z pociągu wypadła tylko BIF ją przytrzymał...

We wrześniu 2020 r. spółka New Energy Investments z grupy Columbusa zawarła z domem maklerskim BOŚ Bank umowę programu emisji obligacji do 500 mln PLN. W pierwszej emisji obligacje serii A o wartości 75 mln zł objął BOŚ. A dokładnie teraz plasują kolejne 200 MLN PLN...

Prezes Columbus Energy ocenił, że z całego obecnie rozwijanego przez grupę portfela farm PV, których  potencjał to blisko 6 GW możliwe będzie wybudowanie około połowy, a do tego wg. aktualnych warunków  potrzebne jest pozyskanie finansowania na poziomie blisko 7 MLD PLN. 
-  Takie projekty m.in. dlatego, że są niskie stopy procentowe dają całkiem niezłą stopę zwrotu. Są bezpieczne, nie ma za bardzo co się zepsuć i działają przez 30 lat. Inwestorzy tacy jak fundusze emerytalne czy banki są zainteresowani właśnie takimi aktywami, bo dzięki temu mogą bezpiecznie lokować kapitał - komentował Dawid Zieliński. 
- Z tych 7 mld zł myślę, że 6 mld zł będzie sfinansowane zielonymi obligacjami. Dla świata europejskiego 1,5 mld euro na branżę energetyczną, na twarde aktywa to nie są bardzo duże pieniądze. Szczególnie, że ryzyko jest mocno zdywersyfikowane na poszczególne projekty- dodał Dawid Zieliński.

i tak Dawid kręci lody i kręci biznesem, coś pewnie z tego wyjdzie ale emisje zielonych obligacji na spokojnie mogłaby robić Polenergia przecież dla offshorewind to fundusze wezmą to na luzie...

Po tym kryzysowym w informacje 2020 roku na WZA padnie taka ilość pytań na papierze do odpowiedzi że dajcie spokój :) :)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PEP 1,76% 81,00 2021-10-18 15:51:39
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.