Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  73,40 zł , zmiana od tamtej pory: 10,35%

Re: PEP- jest siła

Zgłoś do moderatora
Słuchajcie nie ma co się dziwić że PEP jest tak mocny....

Jesteśmy obecnie na GPW największą typowo zielono-gazową spółką która tylko czeka na środki z KPO, perspektywy 2021-2027, Funduszu Modernizacji energetyki i wszystkich innych środków zwrotnych i bezzwrotnych. Z tego co kojarzę to żaden dom maklerski takich "gratisowych" środków nie uwzględnił w wycenie, wszystko mamy finansować w formule project finance długiem.

Jesteśmy w trakcie budowy bardzo dużego majątku a te wielkie inwestycje dopiero przed nami. Kasę mamy w grupie ciągle leży ponad 300 MLN gotówki rynek nam sprzyja. Policzyłem sobie fotowoltaikę po projektach tych które już są bardziej zaawansowane (W gminach uzyskały decyzję o braku potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko) i po tym co jest w raportach okresowych i prezentacjach analitycznych polenergii i mi wychodzi że już przekraczamy wg MW zapisy w strategii opublikowanej niecały rok temu..... czyli Strategia już w zasadzie powinna podlegać aktualizacji i wydłużeniu bo kluczowy jest 2025 rok...

Poza tym patrząc na spółki OZE na świecie i to co piszą domy maklerskie obecnie Spółki są wyceniane na 12xEBITDA czyli my:
w 2024 mamy sięgnąć prawie 500 MLN PLN EBITDA - wycena na 6 MLD.
ROK PÓŹNIEJ po wybudowaniu offshore i całego majątku który przy tym powstanie tak z grubego palca szacując będzie dodatkowo z 600 MLN PLN EBITDA, dodatkowo licząc majątek z wodoru i gazu, kolejnego PV i onshore możemy na spokojnie zrobić 1,2 MLD EBITDA czyli wycena na prawie 15 MLD PLN.
Dodatkowo ja osobiście zakładam ogromną modę na OZE bo dopiero teraz mocno spadają koszty budowy, PIS już nie przeszkadza sektorowi, społeczeństwo tego chce i jest to na tyle konkurencyjne że wszyscy chcą budować a przede wszystkim Unia mówi że musimy musimy musimy...
Obecnie 25% akcji nie będące we władaniu BIF i Dominiki jest warte 835 MLN :) także jest czym handlować i na czym pompę robić.
Liczę też na, nazwę to na roboczo, hossę wodorową która wyniesie niektóre spółki ponad wartość fundamentalną ;) :)
Ja Wam życzę miłego i cierpliwego siedzenia na 4 LITERACH i promowanie fundamentów Polenergii bo musi się to wszystko mielić mielić mielić :) i jak to mówił Pudzianowski cierpliwy to i kamień ugotuje...

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PEP 1,76% 81,00 2021-10-18 14:49:33
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.