Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,18 zł , zmiana od tamtej pory: -0,33%

Re: Orzeczenie SN.

Zgłoś do moderatora
Sąd orzekł, że termin przedawnienia dla banku biegnie od momentu, kiedy umowa definitywnie zostanie uznana za nieważną.
— Legły w gruzach oczekiwania kancelarii odszkodowawczych, że roszczenia będą przedawnione — komentował wyrok na gorąco Tadeusz Białek, wiceprezes Związku Banków Polskich (ZBP).
— Sąd Najwyższy uratował banki przed całkowitym zatonięciem — stwierdziła Izabella Libera z kancelarii specjalizującej się w sprawach frankowych.
Skutek wyroku SN jest taki, że po unieważnieniu umowy były klient będzie mógł zażądać od banku zwrotu zapłaconych rat, a bank będzie mógł pozwać klienta o zwrot wypłaconych pieniędzy na kupno nieruchomości.
Andrzej Powierża, analityk DM Citi Handlowy, mówi, że nie dopuszczał możliwości, że decyzja sądu w tej sprawie będzie inna. Za kluczowe uważał rozstrzygnięcie w sprawie wynagrodzenia dla banków z tytułu wypłaconego klientowi kapitału. Tu sąd decyzji nie podjął. Orzekł, że nie wyklucza prawa banku do żądania wynagrodzenia, czyli odsetek do kapitału powierzonego klientowi w ramach feralnej umowy kredytowej.
Tadeusz Białek już samo to uważa za sukces.
— W ocenie środowiska bankowego sprawa wynagrodzenia jest w dalszym ciągu w grze — mówi wiceprezes ZBP.

We wtorek tylko potwierdzą i mamy pierwszą część na naszą korzyść. druga część to wynik za Q1 2021, będzie na plus...:)

https://www.pb.pl/dogrywka-w-sprawach-frankowych-we-wtorek-1115952

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
GETINOBLE -0,66% 0,18 2021-07-30 11:56:02
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.