Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,70 zł , zmiana od tamtej pory: 2,79%

Re: Okiem technika Fryderyka

Zgłoś do moderatora
Dnia 2020-01-20 o godz. 12:47 polonez_as-dur napisał(a):
> Witam was koledzy i koleżanki też,
>
> Dzisiaj słów kilka okiem technika Fryderyka, czy jak kto woli chodzika księżycowego lub Poloneza as-dur.
> Jak go zwał, tak zwał i tak wszyscy wiedzą o kogo chodzi.
>
> Patrząc na wykres tygodniowy, kilka dni temu pokazał się sygnał kupna na MACD w tym interwale czasowym.
> Wcześniej bo na poziomie 6.11 mieliśmy do czynienia z formacją Objęcia hossy, a następnie z trójką kontynuacji.
> Na wykresie dziennym natomiast bardzo mocny opór na poziomie 6.85 po uprzednim mocnym spadku został pokonany koncertowo.
> Mamy tu również do czynienia z bardzo mocnym wejściem kapitału na poziomie 7.01 po którym nastąpił kilkudniowy ruch boczny.
> To bardzo ciekawy wykres, ponieważ wzrost z jakim mamy obecnie do czynienia należy do dużego układu korekcyjnego, co wcale
> nie znaczy, że zaraz się zakończy. Moim zdaniem będzie trwać nadal i da nawet sporo zarobić.
> Wybaczcie, że nie napiszę dokładnie z jakim układem mamy tu do czynienia, ponieważ opisałem go dokładnie w mojej
> drugiej książce dotyczącej Ralpha Elliotta.
>
> Popatrzcie sami w jaki sposób wzrost ten się dokonuje, bo to również bardzo ciekawe zjawisko, patrząc przez pryzmat VSA.
> Mamy do czynienia z całym ciągiem szpulek pod którymi występuje mały wolumen.
> Dlaczego tak mały i w jaki sposób bykowi udaje mu się ciagnąć kurs do góry ?
> Jeśli w pewnym momencie, tak jak tutaj w spadku podaż odpuści, to potem wejście dużego inwestora pozwala mu kontrolować
> i kontynuować wzrosty. On już się zaangażował, co widać na wykresie i wolumenie, teraz nie angażując znacznych kwot jest w stanie ciągnąć cenę do góry i kontrolować swoją inwestycję.
> Do jakiego momentu zapytacie ?
> Moim daniem pierwszy poważny opór pojawi się na poziomie 8.34 i wtedy zobaczymy jak ten byk sobie z nim poradzi.
> Dopóki pod świecami nie pokaże się znaczny wolumen świadczący o obudzeniu się podaży, cena będzie rosnąć.
>
> Powiem tak, na podstawie formacji z jaką mamy do czynienia na wykresie tygodniowym można określić jaki poziom cena powinna osiągnąć.
> Nielicznym zalecam popatrzeć na stronę 74
>
> Fryderyk

Co za oko ! A ja powiem tak, będzie rosło, nie tylko w gaciach. Będzie rosło, bo to jest wyjątkowo spółka polityczna ! Kapitał zagraniczny wziął sobie za punkt honoru, wyprowadzić tę spółkę na szerokie wody. Sasinada polega na tym, że się ją tańczy jako disco-rżysko i urwisko. Stąd ten pajac nie czuje bluesa i nie kuma czaczy ! Już Churchill powiedział w 43 r - Polska i Polacy to wspaniały Kraj i Naród - ale rządzony przez szubrawców, łobuzów i złodziei. Tak powiedział wtedy, a dziś co można powiedzieć ?! I nie pomogą tu żadne zaklęcia, wykresy, pisdesy i inne duperszmelce, jakie tu Ten ,,nawiedzony" sugeruje. Akcji nie pozbywać się.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA 0,44% 7,92 2020-05-27 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.