Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,30 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Re: odpowiedź na pismo prezesa

Zgłoś do moderatora
kiepski prawnik twierdzi, że na "nie wydanie odcinków akcji" nie ma paragrafu a drugi kiepski prokurator temu daje wiarę

Przywłaszczenie mienia często mylone z kradzieżą. Oba czyny stanowią przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności. Główna różnica polega jednak na tym, że w przypadku przywłaszczenia mienia sprawca wchodzi w posiadanie rzeczy w sposób legalny, o czym nie można powiedzieć przy kradzieży. Z drugiej strony, sprzeniewierzenie stanowi typ kwalifikowany przestępstwa przywłaszczenia mienia, gdzie przedmiotem czynności wykonawczej jest mieniem powierzone. Będzie to miało miejsce w sytuacji przekazania do używania rzeczy ruchomej, np. telefonu komórkowego bądź auta, w ramach leasingu. Podobny przypadek ma miejsce w razie powierzenia mienia firmy, np. pieniądze spółki zostają powierzone jej zarządowi. Z doświadczenia jako adwokat wiem, że przywłaszczenie mienia jest zjawiskiem nad wyraz częstym. W niniejszym wpisie omówię zatem regulację art. 284 k.k.

Zgodnie z treścią art. 284 k.k.:
„§ 1. Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

https://www.karh.pl/prawo-karne/przywlaszczenie-mienia/

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
HAWE 3,45% 0,30 2017-05-04 15:25:33
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.