Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,09 zł , zmiana od tamtej pory: 43,54%

Re: Od 2016 roku, Monnari skupiło 4,25mln akcji

Zgłoś do moderatora
Teoria o wycofaniu z giełdy jest dość popularna. Sam uważam to za największe ryzyko w tej inwestycji. Z drugiej strony to nie jest takie proste. Obecnie MM ma 34% akcji. Jeżeli skupią 6mln akcji i je umorzą, to MM będzie miał 42% akcji. Ogłosi wezwanie, ale czy OFE na nie odpowiedzą?
Musiałby skupić około 15mln akcji gdyby nawet płacił 3pln, to byłaby to równowartość czteroletniego zysku (przyjmując za punkt odniesienia zysk z 2019). Nawet jak OFE sprzedadzą, to drobni niekoniecznie. Przymusowy wykup można zablokować 5% głosów, czyli jakieś 1,3 mln akcji. Myślę, że tyle bez problemu uzbierałoby kilkudziesięciu drobnych akcjonariuszy.
Alternatywny scenariusz jest taki.
Skupują, a później robią mały dodatkowy skup, albo sam MM skupuje. Tu jest tak mało sprzedających, że w kilka tygodni, może miesięcy , wywindowaliby kurs na 20pln jak w 2015. I wtedy skupiony pakiet byłby wyceniany na 120mln pln, a kupią go za 33mln pln. Mają 90mln pln na czysto na przejęcie jakiejś spółki. Przy cenie 20pln za akcję wskaźnik c/wk, to niecałe 3. Gorzej wypada c/z, ale jak skończą ładować kasę w ogrody, to może i odzieżówka się ruszy i zacznie zarabiać.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MONNARI 1,69% 3,00 2021-06-11 16:45:36
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.