Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  52,20 zł , zmiana od tamtej pory: -34,48%

Re: Ocena trading update

Big_Bee, tak, widziałem Twój wcześniejszy wpis.
Przed wrzuceniem mojego pochyliłem się nad tym i wychodzi, że ta cena, którą wskazują jest bez VAT:

1. Piszą "23 тыс грн/тонна, EXW (с учетом НДС)", co wg mnie oznacza, że to cena EXW, do której doliczają jeszcze VAT (który pewnie nie będzie doliczany jeżeli cukier pójdzie na eksport).
Gdyby cena już zawierała VAT to by napisali "23 тыс грн/тонна НДС" - tak jak piszą niżej w tym artykule o cenie na gaz ("6200 грн/тыс м. куб с НДС, по состоянию на 6 октября 2021 года рынок зафиксировал исторический максимум — 42500 грн с НДС/тыс м. куб с НДС").

2. Jak sobie porównasz ich historyczny artykuł z września 2020, gdzie wskazywali cenę w taki sam sposób (http://www.agroperspectiva.com/ru/news/180991?fbclid=IwAR16mzqmypgM--z_DRclANsOCRJPWl-V1xUVJWj2VGdylE4ZRBQGRedjYvk), z trading update Astarty za III i IV kw. 2020 r., to ceny mniej więcej się spinają (tj. różnica na pewno nie wynika z kwestii VAT):
- średnia Astarty w III kw. 2020 r. to 10299 UAH/t, a Agroperspectiva na 16.09.2020 pokazuje ok. 11500–11900 UAH/t;
- średnia Astarty w IV kw. 2020 r. to 13244 UAH/t, a Agroperspectiva na 21.09.2020 pokazuje wzrost cen wyjściowych od producentów na ok. 13900 UAH/t

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ASTARTA 3,64% 34,20 2022-01-21 17:04:58
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.