Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  52,20 zł , zmiana od tamtej pory: -41,00%

Re: Ocena trading update

Zgłoś do moderatora
Dwa komentarze:

1. Cena pszenicy nie taka zła - ok. 240 USD/t to lepiej niż u IMC, które sprzedało 75% wolumenu na forward po 214 USD/t (sam o tym pisałeś w wątku IMC).

2. Sezon cukrowy Astarta rozpoczęła dopiero 13 września - wtedy zaczął działać jeden zakład; pozostałe pod koniec września oraz na początku października (źródła: https://latifundist.com/novosti/56878-v-ukraine-20-zavodov-pristupili-k-pererabotke-saharnoj-svekly-novogo-urozhaya; strona Facebook spółki).
Ciężko więc oczekiwać, żeby widać było sprzedaż cukru z nowego sezonu w trading update za 3Q 2021.
Jeżeli dobrze rozumiem to wyniki sezonu cukrowego powinny być porównywane na zasadzie okresów: od 4Q roku X do 3Q roku X+1.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ASTARTA -9,94% 30,80 2022-01-24 17:02:03
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.