Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  28,00 zł , zmiana od tamtej pory: 2,86%

Re: Obligacje best powtórka z GET?

Zgłoś do moderatora
Z obligacjami GK Besta jest taki mały problem. Przypomnijcie sobie na co poszło 160 mln. Nie poszły na zakup pakietów wierzytelności, które by teraz pracowały i przynosiły zyski. Poszły na zakup mniejszościowego pakietu akcji w Kredyt Inkaso po 40,00 PLN za akcję - dzisiaj 17,00 PLN i większościowy pakiet po stronie innego akcjonariusza. Best wydał 160 mln i płaci odsetki od tej kwoty. Nawet licząc optymistyczne 6% rocznie to daje to 9,6 mln rocznie czyli prawie 30mln kosztów finansowych przez 3 lata. Czyli razem blisko 190mln wydanej gotówki za nic. Bo BEST z tytułu posiadania mniejszościowego pakietu w Kredyt Inkaso nic nie ma i mieć nie będzie. Ani grosza dywidendy, ani żadnego wpływu na spółkę. I to jest WTOPA.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BEST 0,00% 28,80 2021-07-26 09:43:15
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.