Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: NORTCOAST----- zapomniana spółeczka....

Zgłoś do moderatora
Patrząc Carlos na sam wynik netto spółki, można zgodzić się z Twoją oceną jej kondycji.
I faktem jest, że temat kawiarni i produkcji serów jest nieźle przeciągany.

Myślę jednak, że większość akcjonariuszy zna profil działalności tego podmiotu i zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że czynnikiem bardzo niekorzystnie wpływającym na wynik jest kurs EUR. Podmiot jest importerem, swoje zobowiązania ma w EUR i w Rachunku Zysków i Strat w pozycji Koszty finansowe - inne są zaprezentowane per saldo zrealizowane różnice kursowe oraz niezrealizowane różnice wynikające z wyceny, które miały bardzo duży wpływ na wynik. A swoją drogą jeżeli nie będą mieli też wpływów w EUR albo nie będą zabezpieczali ryzyka kursowego to przy niekorzystnym kursie nawet dobre wyniki na działalności operacyjnej będą konsumowane.

Wiarygodniejszą ocenę działalności podmiotu obecnie można dokonać poprzez przeanalizowanie działalności operacyjnej, zestawienie wyników tej działalności z czynnikami zewnętrznymi jakie miały miejsce na rynku i przyszłymi prawdopodobnymi zdarzeniami mogącymi mieć wpływ na działalność podmiotu.

Carlos nie mam zamiaru naganiać na tą spółkę, uważam prostu że nie jest ona w złej kondycji, a jak ktoś na ten temat wypowiada się publicznie to powinien pokusić się przynajmniej o przeczytanie raportu.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
NORTCOAST 0,00% 14,95 2020-09-29 16:35:50
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.