Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  36,00 zł , zmiana od tamtej pory: 38,89%

Re: Niezłe zbieranie ostatnio...

Jestem przerażony jak czytam komentarze w stlylu "dywidenda 7zł", "w najgorszym wypadku 4 zł", "jedziemy"

Sam mam akcje Eurotel, ale nie znosze nabijania w butelke i bicia piany. Kilka faktów
1) spółka nie wypłaciła zadnej dywidendy w 2020 - nie dlatego ze zapomniała, tylko dlatego ze przy lock-downie i pandemii zarzad musi być gotowy na cieżkie czasy
2) ciezko znaleźć spółke z wiekszą ekspozycja na pandemie niz Eurotel - zamkniete centra handlowe gdzie spółka ma swoje salony, czynsz w EURO które umocniło się do złotówki, do tego obniżone wydatki konsumetów
3) dywidenda nie jest gwarantowana, nigdy - nie traktujcie jej jak gwarantowane 5% rocznie które jest lepsze niz 1% na lokacie - to nie lokata
4) dywidenda, fakty: za 2017, 2018, 2019 dywidenda to była odpowiednio 1.9zł , 1.9zł , 2,2 zł - nie roztaczajcie wizji o 7zł za akcje, bo to sie nie zadzieje. Na razie nie wiadomo czy dywidenda będzie w ogole.
5) spółka ma część biznesu który jest schyłkowy (obsługa salonów operatorskich) - żeby utrzymać płaski wynik, Eurotel musi znacząco rosnąć w pozostałych segmentach.
6) od kilku miesiecy nie było żadnego raportu, nie wiadomo nic o wynich za 4kw, nic o nowych kontraktach - po prostu nic. W tym czasie trwa pompowanie kursu do historycznych maksimów, które od kilku dni są z nia na dzień przebijane.
7) przed pandemią akcje byly po 20-25zł, teraz o 50% wyżej - czy na fundamentalnie podczas roku pandemii tez biznes poprawił się o 50%?

Zaznaczam ze sam mam akcje, ale czytajac takie naiwne wypowiedzi ciezko nie napisać "ody do rozumu". Nie martwia mnie ani wzrosty ani spadki bo jestem "traderem" / spekulantem.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
EUROTEL -1,96% 50,00 2021-05-18 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.