Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,26 zł , zmiana od tamtej pory: -0,94%

Re: nie będzie przymusowego wykupu ani zdjęcia z giełdy

Zgłoś do moderatora
I cóż to jest te 2,8% ?
Roman musi skupić 34% no może 24% bo jak zakładam, że 10% ma upchane po różnych innych, zaprzyjaźnionych podmiotach.

Na początku 2017 roku NN sprzedało cały posiadany pakiet akcji IPX a mieli tego ponad 16 mln sztuk. Oczywiście transakcje zostały podzielone tak, żeby nowy kupujący nie musiał komunikować o przekroczeniu progu 5%. Tak się złożyło, że ktoś się u Romana pogubił w obliczeniach i po umorzeniu akcji IPX wyszło, że prawie 9,6 mln sztuk akcji IPX jest w spółce Unibax Sp z o.o.
Z jakiś powodów spółka ta nie jest formalnie wiązana z Romanem chociaż każdy wie, że Unibax to właśnie Roman.

Co ciekawsze akcje IPX zostały kupione za kasę IPX. Unibax sprzedał IPX obligacje a za uzyskaną kasę kupił pakiet akcji IPX płacąc za nie 3,4 PLN. Teraz odsprzeda w wezwaniu zarabiając kilka mln PLN w ciągu 2 lat.

HTM był skupowany przez 2 lata i ostatecznie z ceny 4,90 PLN doszło do 5,31 PLN. To raptem 8% różnicy ale tym razem Romanowi może zależeć na czasie więc spodziewam się, że cena w wezwaniu zostanie podniesiona przynajmniej o 20%.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IMPEXMET -0,24% 4,22 2019-08-05 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.