Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  5,22 zł , zmiana od tamtej pory: -4,21%

Re: Negatywna formacja świecowa:)

Zgłoś do moderatora
Po co o tym piszę? Po to, żeby pokazać, że posiadania akcji BBI przez dużych, ale nie posiadajacych większości akcjonariuszy nie ma sensu, jesli liczą oni na dywidendę. O ile przed kilkoma laty Quercus prawdopodobnie na to liczył, jak i na wzrost lursu w związku z wynikami finansowymi, to obecnie już tej wiary nie ma i dlatego sprzedał już (wszystkie?) akcje. Podobnie p. Radziwiłł sprzedał pakiet blisko 7%. Teraz pora na Norwegów i OFE NN? Dlaczego zatem FIZ ze stajni AF kupił blisko 9%. Czyzby analitycy tego funduszu nie widzieli tego, co widzi każdy czytelnik sprawozdań finansowych. Po co bierze sobie dobrowolnie na plecy krzyż, który wczesniej dźiwgał Quercus. Dźwigał przez lata i stracił ok. 2/3 z zainwestowanej kwoty. Czy FIZ z AF mając ok. 9% akcji będzie miał wpływ na zarząd? Nie bedzie miał, ponieważ obcenie czlonkowie zarządu działając w porozumieniu kontrolują ofucjlanie ok. 21 %, a więc > 2x więcej niż AF. Po co zatem był ten zakup blisko 9% akcji? Dywidendy nie będzie, wpływu na zarząd nie będzie, będą za to troski i zgryzoty, które do tej pory miał Quercus i p. Radziwiłł, a mają nada wszyscy akcjonariusze poza człnkowie zarzadu.
Ja podjerzewam, że podowdem kupna blisko 9% akcji przez FIZ ze stajni AF jest plan wrogiego przejęcia, samodzielnie lub w porozumieniu z innymi, znaczącymi akcjonariuszami. To tłumaczy wzmożoną aktywność zakupową członków zarzadu, którzy kupili ok. 8% akcji, płacą blisko 100% więcej niz zrobiliby to, kupując akcje w ostatnich dwóch latach. Panowie ci musza sie poważne powody do takiej rozrzutności, czyż nie?
Akcje BBI kupił FIZ, czyli zamkniety fundusz, gdzie może być tylko jeden kapitałodawca-udziałowiec. On to pozostaje w cieniu, nie musi się ujawniać. Cała sprawa zakupów pozstawać może w tajemnicy, a o to przeciez chodzi w takich przedsięwzięciach, czyż nie?:)
Jeśłi moja spekulacje jest słuszan, wówczas w nieodległej przyszłości pojawią sie komunikaty o nowych akcjonariusza lub/i zwiekszani zaangazowania przez FIZ AF. To spowoduje, tak spekuluje, dalsze zalkupy akcji przez cżłonków zarzadu, a wielki finał odbędzie sie prawdopodonie na WZA w czerwcu.
Taka jest moja spekulacja.:)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BBIDEV 1,42% 5,00 2023-09-21 14:25:20
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.