Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  30,88 zł , zmiana od tamtej pory: -2,85%

Re: Najdziwniejsze akcje jakie mam w koszyku ;)

Zgłoś do moderatora
Ze spółką może być różnie. Na daną chwilę to typowy start-up, który jeszcze niczego konkretnego nie wydał (Dieselpunk Wars nie liczę, bo to był malutki projekt). Po stronie plusów są na pewno koszty - spółka robi pięć czy sześć gier, a z tego co widzę po raportach to "przepala" średnio po 100 tys. zł miesięcznie. Jak na taką skalę działania to niewiele. Niedawno było walne i z tego co czytam, główny udziałowiec pożyczył spółce 2 mln zl - nie ma więc obaw o dalsze finansowanie (bo z kasą powoli zaczynało być krucho).

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że za taka kasę, to oni drugiego Wiedźmina nie zrobią, więc na jakieś fajerwerki bym nie liczył. Tymczasem kapitalizacja to prawie 50 mln zł. Żeby ją uzasadnić, fajnie jakby od przyszłego roku spółka robiła przynajmniej te 3 mln zł zysku netto. Czy to realne? Przykład takiego Gas Station Simulator pokazuje, że tak. Gra miała budżet porównywalny do gier Image Power, a wyszedł spory sukces sprzedażowy. W tym przypadku może być podobnie - wystarczy, że chociaż jedna gra "załapie" i będzie spoko (dla mnie takim czarnym koniem może być symulator karetki).

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IMAGEPWR 4,18% 30,00 2022-01-19 15:55:38
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.