Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  16,30 zł , zmiana od tamtej pory: -1,84%

Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw

Zgłoś do moderatora
Dami, Dex zdaje się, że mogą być problemy, o których piszecie. Ja się po większościowym akcjonariuszu niczego dobrego nie spodziewam, bo obserwuję tu jego działania ponad 10 lat
Jeden z możliwych scenariuszy jest taki: zbiorowy pozew do sądu cywilnego przeciw panu J. za działanie na szkodę drobnych akcjonariuszy, poprzez polecenie w 2016 r. dokonania odpisu z zysku na kwotę 1,3 mln. , co zbiło kurs o ok. 5 zł.To dalej umożliwiło wezwanie po 19,92 zł i teraz, po opuszczeniu GPW, ewentualny skup od nas jest maksymalnie po takiej cenie.
Załóżmy , ze będziemy reprezentowali 5% akcji, czyli ok. 70.000 szt., więc nasze roszczenie będzie na kwotę 350.000,- PLN, bo straciliśmy po 5 zł na jednej akcji.. Wpis sądowy od pozwu zbiorowego 2% daje jedynie 7.000,- PLN do tego kolejne powiedzmy 7.000 PLN dla młodych pistoletów prawników, którzy chcieliby się wykazać i nas reprezentować. .Jeśli nas będzie nas np. 15-tu, to koszt całkowity wyjdzie po ok. 1000 zł na jednego.
Jeśli te 5% da także możliwość skargi do KNF, czy innych organów, to oczywiście z tego skorzystamy. Poprze nas zapewne SII. Nagłośnimy też sprawę. BROŃMY NASZYCH PIENIĘDZY.
Co wy na to?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
POLNA -1,84% 16,00 2017-11-27 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.