Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  16,10 zł , zmiana od tamtej pory: -0,62%

Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw

Zgłoś do moderatora
 
Pewne jest natomiast ze POLNA ogłosi skup akcji własnych po cenie do 19,92,  propozycja taka zapewne będzie w przyszłym roku przedstawiana - najpierw spółka musi przestać być publiczna a to już 28ego.
 
Istotne jest ze sprzedaż akcji może odbyć się poprzez pośrednika finansowego:
"Akcje  Własne  mogą  być  nabywane  bezpośrednio  przez  Spółkę  lub  za pośrednictwem firmy inwestycyjnej. " (Uchwała nr 5 NWZ  SpółkiPolna S.A.z dnia 7 sierpnia 2017  roku, par 1 d)
 
więc możemy zakładać ze akcjonariusze nie będą musieli fatygować się do siedziby spółki - btw zawsze można zrobić wypad do Bieszczad na spacer :)
 
Osoby które mają akcje mogą obecnie:
- sprzedać na rynku i zapomnieć
- zostawić akcje i spróbować sprzedać je w skupie po cenie której nie znamy obecnie. To dopiero w przyszłym roku zapewne.
- zostawić akcje i być bardzo upierdliwym akcjonariuszem - wtedy szybko ich wykupią :)
 
Polna co prawda była spółka dywidendową ale nie ma obecnie gwarancji ze taka zostanie, gdyż uchwalono że spółka może w skrócie udzielać pożyczek więc perspektywa podziału zysku może się odsunąć w czasie [bo pożyczą komuś kapitał]
"Zmienia się artykuł 7 Statutu Spółki poprzez dodanie następujących punktów:
64.92.Z. Pozostałe formy udzielania kredytów;
64.99.Z  Pozostała   finansowa   działalność   usługowa,   gdzie   indziej
niesklasyfikowana,  z  wyłączeniem  ubezpieczeń  i  funduszów
emerytalnych"
(Uchwała nr 4 NWZ  SpółkiPolna S.A.z dnia 7 sierpnia 2017  roku, par 1 d)
 
I tu jest opcja aby jednak dywidenda byłą, jednak wymaga to już sprawy sądowej [niedawno był wyrok gdzie akcjonariusz domagał się dywidendy i wygrał przed sądem] która zapewne nie będzie łatwa.  Niestety nie mając dużej ilości głosów zawsze jest się poszkodowanym.
 
Co kto zrobi z akcjami to już jego sprawa.  Na pewno nie opłaca się trzymać 20-50 akcji; a czy jak ktoś ma kilka tysięcy to już musi sam rozważyć. Na pewno będzie więcej pracy to wymagało niż jak spółka była publicznie notowana. 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
POLNA -1,84% 16,00 2017-11-27 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.