Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  8,22 zł , zmiana od tamtej pory: 39,29%

Re: na 1 akcje po 1 półroczu 23r mamy 6,3 zł EBITDA 4,9 zł EBIT 3,5 zł z

Zgłoś do moderatora
Skoro Orlen kupił ponad 90% akcji Energi po 8,35 zł to głupi by był jakby teraz zapłacił wartość księgową czy nie wiadomo ile za pozostałe akcje. A jakby tak zrobili to ci wszyscy co sprzedali po 8,35 zł podnieśli by krzyk, że zostali oszukani - czytałem tu, że podobno pracownicy (co dostali akcje za darmo) ze łzami w oczach sprzedawali po 8,35 zł. Ponadto za chwilę zmieni się zarząd i prezes i powiedzą, że kupno Energi to nie ich pomysł. A dywidendę to przez lata bym nie liczył bo firmy energetyczne mają ogromne potrzeby inwestycyjne w modernizację bloków sieci i odejścia od węgla czy gazu na rzecz OZE. No i jakby to wyglądało - zyski mają przecież z tego co sprzedadzą drożej ludziom, obywatelom - czyli znowu za miliardowe zyski firm energetycznych ma zapłacić społeczeństwo...

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA -2,14% 11,45 2024-03-01 17:01:17
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.