Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,62 zł , zmiana od tamtej pory: 1,15%

Re: Można kupić dewlopera za 1/4 wartości. Ostatnia taka okacja na GPW.

Zgłoś do moderatora
Dnia 2021-06-20 o godz. 12:45 comtrader_optymista napisał(a):
> Dnia 2021-06-20 o godz. 11:11 ~pitB napisał(a):
> > Zakladac spolki celow mozna co blok. Niewazne kto sprzedaje, klient i tak kojarzy Vantage ktora powstala pod skrzydlami Impela zreszta jako developer. To nie grzech. Fakt, wspolnik wnosi grunt do spolki na jakichs warunkach i tyle, xy rozdaje karty? W dobrym miejscu zapewne tak, pytanie cxy rynek juz teraz w uklad wchodzi. PP rosnie, miejsce jest dobre, tramwaj pod oknami lada chwila. Madry kto ziemie 20-30 lat temu kupowal za miske ryzu .
>
> Prawda Pit.
> Ze skaszowania Wrocławia Rank Progress uczynił sobie fajne i długoterminowe źródło dochodów. Właśnie stamtąd wziął pieniądze na spłatę ok. 100 mln zł kredytu "obligacyjnego" z BOŚ-a, właśnie stamtąd wziął też pieniądze na kolejne ciekawe zakupy gruntów (np. Otwock).
>
> W tej chwili ewidentnie na podobnym etapie jest grunt w Olszynie na Jarotach, ale także działka w Katowicach tuż obok Spodka...
> Zakar może sobie psioczyć, że spółka nie buduje tak od A do Z, ale... po co miałaby ponosić niepotrzebne ryzyko? :-)
>
> Rank Progress ma coś czego innym brakuje... fajnie zlokalizowane grunty. 
> I na szczęście potrafi to wykorzystywać. :-)
>
> comtrader

Nie chce się wtrącać ale czy właśnie Comtrader potwierdziłeś ze że Rank nie podejmie ryzyka i nie prowadzi inwestycji deweloperskich ? A tylko sprzedaje grunty deweloperom bez niepotrzebnego ryzyka?

Wydaje mi się ze to samo powtarzał Zakar a czepiał się głownie tego:

"Można kupić dewlopera za 1/4 wartości. Ostatnia taka okacja na GPW."

Dnia 2021-06-19 o godz. 14:07 ~Zakar napisał(a):
> Nie nie można kupić dewelopera za 1/4 wartości ponieważ Rank Progres nie oddał jeszcze kluczy do żadnego mieszkania... na razie tylko dostarcza deweloperom gruntów

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
RANKPROGR 0,76% 2,65 2021-09-21 16:48:29
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.