Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  12,80 zł , zmiana od tamtej pory: -2,34%

Re: miedzy 13 a 15 maja info o dywidendzie :)

Zgłoś do moderatora
Dnia 2019-03-19 o godz. 14:50 ~Aa napisał(a):
> Nie ma kredytów inwestycyjnych ponieważ jest pośrednikiem ,nie producentem energii .
>
> Z wiatrakami jest pewien haczyk ,za rok kończy się bardzo atrakcyjna umowa z Litwą na sprzedaż prądu przez nie wytworzonego .
> Z drugiej strony ,ceny na czystą energię idą z roku na rok w górę ,możliwe więc ,że całość się zbilansuje .

AA, teraz mają stale ceny i czy umowa jest bardzo atrakcyjna czy nie, zależy od średniej ceny energii na Nord pool  i cen tzw zielonych certyfikatów. Inaczej gdy był dołek w 2017 (średnia cena energii 35 euro),inaczej gdy średnia w 2018 była 50 euro.W 2020 przechodzą na ceny rynkowe. Zakładając nawet  że ceny zostaną na poziomie z 2018 r ,to przychody im trochę spadna,zyski wzrosną (odpadnie amortyzacja koncesji i odsetki od kredytu),wzrosną podatki (od większego zysku).Najważniejsza różnica to kierunek przepływu pieniadza.Zamiast 4 mln euro czy 3.5 mln euro w tym roku (odsetki spadają o prawie 100 tyś euro rocznie z powodu mniejszego zadłużenia) do banku, powinno być 2-3mln euro extra  do akcjonariuszy.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
INTERAOLT -1,57% 12,50 2019-04-18 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.