Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  11,40 zł , zmiana od tamtej pory: -21,05%

Re: Merytoryczna dyskusja o spółce...CD...

Zgłoś do moderatora
Ja zakładam, że jeszcze przez rok lub dwa na świecie będą problemy z produkcją. A to brakuje chipów, a to stali, a to styropianu i tak dalej.

Jak ktoś chce się bawić to można dużo zyskać lub dużo stracić. Mam osobną pulę środków na zabawę / grę. Ale jakieś 3/4 kasy chcę mieć w bezpiecznych inwestycjach. Banki wiadomo - jedna decyzja rządu o jakimś nowym podatku, albo wyrok sądu i kurs leci o 25%, odzieżówka (CCC, LPP) jest podatna na zawirowania z dostawami komponentów podobnie jak producenci (Amica). Spółki softweare'owe (w tym gamingowe) są obecnie bardzo drogie bo jawią się jako oczywista bezpieczna inwestycja na czas pandemii. Analizowałem tak branża po branży i wyszło mi że na najbliższe 2-5 lat bezpieczny portfel to głównie Agora i Polsat. To obecnie filar mojego zabezpieczenia emerytalnego. Do to ego oczywiście mniejsze pakiety innych spółek ale nadal z branży usług i mediów a nie produkcji. CDA to bardzo ciekawa inwestycja. W ogóle nie liczę na wzrosty, ale rokroczna wysoka dywidenda (w tym roku 1,8zł przy kursie 25-27zł) sprawia że w dłuższej perspektywie ten zakup się samofinansuje.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AGORA -3,02% 9,00 2021-09-16 17:02:32
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.