Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,26 zł , zmiana od tamtej pory: -41,72%

Re: Medicofarma Biotech - podsumowanie strategii oraz chatu

Zgłoś do moderatora
El_Profesor świetny post, ba całe opracowanie! Widać, że włożyłeś w nie dużo pracy. Do tej pory nie znałem dobrze tej spółki, ale chętnie się jej przyjrzę bliżej. Dzięki Twojej rzetelnej prezentacji mam wszystko jak na tacy.
Obecna sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że akcenty będą padać na inne niż dotychczas branże. W biotech pompowane są duże pieniądze, a z czasem sumy będą się tylko powiększać.
Trzeba zauważyć, że plany spółki są szeroko zakrojone i koncentrują się na bardzo ważnych i niezmiernie częstych problemów zdrowotnych. Warto uświadomić sobie jak ogromnej rzeszy pacjentów będą dotyczyć projektowane cząstki. Rak wątroby to ponad 900 tysięcy nowych przypadków na świecie, a są to dane tylko z 2020r! Na świecie w 2020r. odnotowano ponad 19 milionów nowych przypadków nowotworów złośliwych.
W samej Europie blisko 2mln pacjentów rocznie otrzymuje radioterapię. W skali świata chemioterapię otrzymuje blisko 10 mln pacjentów rocznie. Kilkadziesiąt procent tych osób cierpi z powodu powikłań samej terapii. Statystyki są porażające i wg prognoz będą się tylko zwiększać. A mówimy "tylko" o nowotworach.
Jest jeszcze "koronawirusowa część" badań spółki-do tej pory ponad 170mln przypadków na świecie. W Polsce zapotrzebowanie na testy PCR to kilkadziesiąt tysięcy sztuk dziennie.
W tym projekcie drzemie potencjał. Czy zostanie wykorzystany? Czas pokaże. Ja chętnie będę śledził losy tej spółki.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MEDICOBIO 0,00% 1,90 2021-12-03 09:54:34
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.