Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  58,70 zł , zmiana od tamtej pory: 7,56%

Re: MARŻA NA ORLENIE TAKA SAMA O SPRZEDAŻ DETALICZNA GIGANTYCZNA - WRZES

Zgłoś do moderatora
Dnia 2023-09-30 o godz. 09:52 ~markus napisał(a):
> Dnia 2023-09-30 o godz. 09:44 ~IdziemyNa120zł napisał(a):
> > ZAPOWIADAJĄ SIĘ BARDZO DOBRE WYNIKI W 3Q.
> > > WAKACJE - LIPIEC, SIERPIEŃ ORAZ WRZESIEŃ SPRZEDAŻ PALIWA HISTORYCZNIE GIGANTYCZNA.
> > > MARŻA TAKA SAMA LUB BARDZO PODOBNA JAKA BYŁA W POPRZEDNICH KWARTAŁACH.
>
> a co ty mozesz o marzy wiedziec jak orlenik nie ujawnil ostatnio marzy.
Publikacja: 05.09.2023 17:16
Marże rafineryjne osiągane przez płocki koncern są ostatnio wyjątkowo wysokie. Dzięki nim grupa kapitałowa może w III kwartale poprawić wyniki finansowe.
W ostatnich tygodniach przerób ropy naftowej znów był wyjątkowo intratnym biznesem. Zyskał na tym również Orlen. - Modelowe marże rafineryjne w Europie cały czas są na wysokich poziomach. Wprawdzie jeszcze dwa tygodnie temu sięgały 30 USD za baryłkę przerobionej ropy, a obecnie jest to poziom około 20 USD, ale to wciąż znacznie więcej niż średnia z ostatnich miesięcy - mówi Kamil Kliszcz, analityk BM mBanku

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PKNORLEN 1,87% 63,14 2024-03-01 17:04:07
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.