Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  6,10 zł , zmiana od tamtej pory: 26,89%

Re: Mam pytanie odnośnie skupu akcji czy on będzie czy jest ?

10 groszy dywidendy brzmi śmiesznie, zupełnie wbrew zapowiadanym w przeszłości zmianom w zakresie polityki dywidendowej i jej corocznym wzroście o 5-10gr. Funduszy w kasie firmy jest wystarczająco by zrealizować zapowiadany cel lub przynajmniej utrzymać kierunek zmian.
To co najbardziej mnie wkurza to to, że po raz kolejny zarząd robi emisję akcji bez prawa poboru (poprzednio 40 tys akcji L, obecnie 20tys. akcji M) na "cele motywacyjne" co rozwadnia udział mniejszych udziałowców i obdarowuje i tak sowicie wynagradzany zarząd.
Dziwi mnie, że TFI AgioFunds -które posiada 18% akcji- nie dobije do 20% udziału (lub się z innym funduszem nie dogada) i na kolejnym walnym nie sprzeciwi się takim emisjom (poprawcie mnie jeśli się mylę - ale chyba wg KSH potrzeba do emisji bez prawa poboru zgody 80% akcjonariatu).
A czy w ogóle emisja akcji bez prawa poboru na cele motywacyjne to nie jest wg Was naruszenie prawa?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
VINDEXUS -0,77% 7,74 2021-10-15 16:11:36
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.