Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,94 zł , zmiana od tamtej pory: 87,23%

Re: Maleje stan umów przedwstępnych na mieszkania - idzie zastój.

Zgłoś do moderatora
Dnia 2016-02-10 o godz. 16:10 ~dovado napisał(a):
> Masz racje totalne niedoszacowanie sama tylko Marywilska44 wartoscia przekracza wycene akcji JHM na giełdzie a wyniku kolejnej rozbudowy powierzchnia najmu wzrosła do blisko 55 tys. m kw..Koszt tego etapu rozbudowy wyniósł ok. 28 mln zł. JHM prognozuje, że po powiększeniu przychody generowane przez Marywilską 44 wzrosną z ok 32 w 2014 r mln zł do 38,3 mln co przy wysokich marzach i kosztach w granicy 22,3 mln powinno dac zysk z samego wynajmu brutto 16 mln w 2016 r.A gdzie cena 900 wybudowanych mieszkań a bank ziemi.Niska wycena spowodowana jest sytuacja Mirbudu a nie PR , JHM ma sie znakomicie. Mysle że cena wroci do 3zl po sprzedazy 36 % akcji przez Mirbud

Na zysk Marywilskiej 44 nie ma co liczyć, jeszcze kilka lat będą spłacać kredyt stary a jak rozpoczną rozbudowę (może rozpoczną w II półroczu 2016 r. jak będą mieli pewność wynajmu na 50% powierzchni a jak nie to budowę rozpoczną dopiero w 2017 roku) to zaciągną nowy, który także będą musieli spłacać z zysku. Gdyby JHM sprzedał korzystnie Marywilską 44 to byłaby korzyść.

dovado, znowu piszesz o 900 wybudowanych mieszkań, one nie są jeszcze wybudowane, one są dopiero w budowie. Ich wybudowanie to lata 2016 i 2017, więc nie dziel już skóry na nieupolowanym jeszcze niedźwiedziu.
Bank ziemi owszem jest ale zakupiony jest on w górce cenowej kilka lat temu i jak dotąd daje spore koszty z tytułu podatku od nieruchomości, więc tym też nie ma się co chwalić.

Może masz już jakieś informacje o planowanej sprzedaży przez MRB 36% akcji JHM ale czy przypadkiem nie jest to informacja z palca wyssana ? MRB kupił akcje JHM po 2,55 PLN więc twoją informację trzeba odwrócić, tzn. jak cena akcji będzie po 3 zł to MRB sprzeda 36% akcji JHM. MRB nie sprzeda akcji JHM poniżej 2,55 zł bo musiałby wykazać potężną stratę a to zepchnęło by MRB na listę Alertów bo kurs poleciałby poniżej 50 groszy.

Więc podtrzymuję moją wcześniejszą wypowiedź, że do IIIQ2016 roku tu będzie bujało w rytmie krok do przodu dwa w tył. A będzie to spowodowane informacjami o niskiej sprzedaży lokali w kilku następnych miesiącach (styczeń już to pokazał).

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JHMDEV 0,00% 1,76 2019-12-16 16:23:26
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.