Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  16,00 zł , zmiana od tamtej pory: -8,75%

Re: Małe zainteresowanie i znikome obroty

Małe zainteresowanie wynika z tego, że moda na „Artificial Intelligence” na polskim rynku jeszcze się nie zadomowiła. Spółek, które się tym zajmują jest mało i póki co spółki te nie osiągnęły jeszcze jakichś spektakularnych sukcesów finansowych na tym polu. To nie jest USA, gdzie sam pomysł, czy nawet zalążek pomysłu na wykorzystanie AI na dzień dobry jest wyceniany na setki milionów dolarów.

Tu jest taka sama analogia jak z CDR. Dopóki ta spółka nie pokazała, że można odnieść światowy spektakularny sukces, który również przełożył się na na finanse spółki i jej kapitalizację, dopóty nie traktowano gamingu zbyt poważnie na GPW.

Ja właśnie wyszukuję takie okazje rynkowe, gdzie spółka jest jeszcze niedostrzegana przez rynek. Dlatego właśnie mam w swoim portfelu QON. Również dlatego mam w swoim portfelu F51, bo jeszcze nikt nie wierzy, że polska spółka gamingowa jest w stanie zrobić Battle Royale i zarobić na nim niebotyczne sumy: https://www.bankier.pl/forum/pokaz-tresc?thread_id=8070385&strona=2

To nie sztuka znaleźć dobrą spółkę - patrz Apple, Amazon, Alphabet, Facebook czy bliżej nas CD Projekt. To każdy głuupi, kto nawet nie ma zielonego pojęcia o giełdzie, potrafi. Dlatego te spółki są już drogie w odniesieniu na potencjału rozwoju. Sztuka to dostrzec te spółki, które mają najwyższy potencjał rozwoju i wzrostu swojej kapitalizacji z obecnego poziomu.

Co do OZE to ja trzymam się od nich z daleka. Nie podejmuję ryzyka inwestycji w branże, gdzie rozwój zależy jedynie od dotacji rządowych i gdzie bez nich kupno towarów i usług jest wątpliwe ekonomicznie. Dodatkowo teraz inwestycja w jakąkolwiek branżę, która nie może w 100% pracować zdalnie to jest igranie z ogniem.

Co do innych spółek AI to robiłem rozeznanie pół roku temu i dla mnie QON wtedy przedstawiał największe szanse na zwiększenie kapitalizacji. Jest to dla mnie dywersyfikacja branżowa portfela giełdowego, który w prawie całości składa się z akcji F51. Zresztą o czym my tu mówimy, 5% udziału we wszystkich akcjach QON to zaledwie 1 123 440 zł. Pierwszy raz w życiu inwestuję w tak małą spółkę giełdową i nie dziwi mnie, że tak niewielka kapitalizacja może odstraszać inwestorów z większym portfelem. A mniejsi cóż… spekulują na akcjach, które spektakularnie rosną, a nie inwestują w spółki z szansami na wieloletni bardzo dynamiczny rozwój w każdych warunkach - z pandemią czy bez, z dotacją czy bez.

Oczywiście to tylko mój punkt widzenia, związany też z tym, że ze względu na inwestowany kapitał i wielkość spółek, w które inwestuję, nie mam możliwości szybkiego wchodzenia czy wychodzenia ze spółek. Możliwości, ale też chęci, bo wyznaję zasadę Warren’a Buffett’a, że najlepszy horyzont inwestycyjny to nieskończoność;-)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
QUARTICON -5,81% 14,60 2020-11-30 12:37:39
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.